Hakkımızda

Misyonumuz

Müşterilerimize, etkin ve verimli bir şekilde kullanabilecekleri ürün ve hizmetlerimizi en kalite biçimde sunmak. Müşterilerimize kesintisiz, hızlı ve güvenilir internet hizmeti sunmak ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamak.

Vizyonumuz

Hem bireysel hem de kurumsal pazarda iddialı bir konuma gelebilmek, pazar payını en üst seviyelere çıkarmak ve Türkiye'de internet servisleri denilince akla gelen ilk isim olmaktır.

Firmamız Hakkında

Firmamız, Bireysel ve Kurumsal Internet Hizmetleri sunabilmek amacıyla 2004 yılında İzmit'te kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren müşterilerine kesintisiz, hızlı ve güvenilir internet hizmetleri sunmayı ve eksiksiz müşteri memnuniyetini amaç edinmiştir.

2004 yılından bu yana firmamız ağırlıklı olarak kurumsal hosting pazarında faaliyet göstermekle birlikte, 2006 yılı itibari ile bireysel pazarda da ağırlığını hissettirmek üzere yeni yatırımlar yapmaktadır. Bu amaçla Mayıs 2006 ile beraber yeni bir kurumsal kimlik ve yeni servislerle hizmetlerine devam etmektedir. Firmamızın amacı hem bireysel hem de kurumsal pazarda iddialı bir konuma gelebilmek, pazar payını en üst seviyelere çıkarmak ve Türkiye'de internet servisleri denilince akla gelen ilk isim olmaktır.

Sağladığımız hizmetler arasında Domain Tescil işlemleri, Hosting (Barındırma) , E-Mail Servisleri, Sanal Sunucu Servisleri (VPS), Streaming Servisleri ( Canlı Yayın ) ve Online Ticaret Projeleri bulunmaktadır.

Hizmetlerimizin kalitesini korumak ve geliştirmek için daima yenilikleri takip etmekte ve yeniliklere ayak uydurmaktayız. En iyi hizmeti verebilmek için en iyilerle çalışılması gerekir. Bu nedenle birlikte çalışmakta olduğumuz iş ortakları ve tedarikçi firmalar konusunda da çok titiz davranmaktayız. Hizmetlerimiz size sektörünün en iyi yazılım, en iyi donanım ve en iyi internet çıkışlarıyla sunulmaktadır.

Turhost.com olarak kaliteden taviz vermeden siz müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bize güvenebilirsiniz.

Turhost.com Güvenilir Hosting Çözümleri
Turhost.com bir Aerotek Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ. markasıdır.

Teknik Altyapımız

Turhost Datacenter

Network Altyapısı

Hizmet verdiğimiz tüm sunucularımız Türk Telekom'a ait Gayrettepe veri merkezinde firmamıza özel olarak tahsis edilmiş kafesli alanda bulunmaktadır. Mevcut altyapı sayesinde sunucularımıza, yurt içi ve yurt dışından toplam 2x10 Gbps internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktayız. Yedekli yurt içi Türk Telekom bağlantıları sayesinde siteleriniz yurt içinden en hızlı şekilde yayın yapar.

Veri merkezi altyapısını Türkiye'nin en iyi veri merkezi olan Türk Telekom Gayrettepe VM üzerinden almak ile ana işlerimiz olan Bulut Hizmetleri, Web Hosting ve Sunucu Kiralama konularında çok daha fazla etkin olabilmekte ve müşterilerimize servis kalitesi yüksek bir hizmet sunabilmekteyiz.

Turhost.com olarak toplam internet çıkış hızımız 2x10 Gbps'dır.

Donanım Altyapısı

Sunucu altyapımız gerçek sunuculardan oluşmaktadır. Fiziksel sunucularımız üzerindeki tüm donanım bileşenleri kurumsal ölçeklidir.

Turhost

Hosting altyapılarımızın konfigürasyonu; Intel Xeon E5 Çift İşlemci (toplam 20 Core / 16 Core), Kurumsal SSD Diskler, 256 GB ECC Registered Ram den oluşmaktadır. 7x24 kurumsal ölçekli devamlılık prensibimiz nedeniyle hiç şekilde pc tabanlı bilgisayarlar altyapılarımızda kullanılmamaktadır.

Envanterimizde 1100 den fazla gerçek kurumsal sunucu bulunmaktadır. Bu sunucuların büyük bir bölümü çift işlemcili ve yeni nesil sunuculardır. Bu sunucular ile Windows ve Linux tabanlı hosting hizmetlerini kesintisiz ve en yüksek performans ile verebilmekteyiz. Network güvenlik donanımı olarak %100 yedekli Fortigate 1500D ve Juniper SRX3400 serisi servis sağlayıcı ölçekli cihazlar kullanılmaktadır. Sunucularımızın ve network donanımlarımızın tümü kendimize aittir.

Yazılım Altyapısı

Turhost.com sunucuları üzerinde işletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullandığımız yazılımların hepsi lisanslıdır. Lisanslı yazılım kullanılmasının en önemli avantajı yazılım güncellemelerinin devamlı olarak tedarik edilebilmesi ve teknik sorunlarda yazılım firmalarından alınan teknik destektir. Firmamız bu avantajları en iyi şekilde kullanmaktadır.

Firmamız aynı zamanda kendi geliştirmiş olduğu bulut provizyon altyapılarını da kullanmaktadır. Bu sayede her türlü ürünün 7x24 aktivasyonunu gerçekleştirebilmekte ve müşterilerimize en hızlı şekilde sunabilmekteyiz.

Neden Turhost.com?

Sunucuları Türkiye'de

Turhost, hizmetini Türk Telekom omurgasına direk bağlı olan network hatları üzerinden vermektedir. Türkiye 'de kullanıcıların bir çoğu internet'e ADSL üzerinden bağlanmaktadır. Zaman zaman Telekom 'un yurt dışı bağlantılarında sorunlar olmakta ve yurt dışından hosting hizmeti alan firmaların sayfalarının görüntülenmesinde sorunlar yaşanmaktadır.

Bunun yanında sunucularımızın Telekom 'a direk bağlantısı olması ADSL üzerinden internete bağlanan kullanıcıların, sayfalarınızı diğerlerine oranla daha hızlı görüntülenmesini sağlamaktadır.

Resmi Firma

Turhost.com Aerotek Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ. nin bir markasıdır. Turhost'tan almış olduğunuz hizmetler faturalandırılmakta yani belgelendirilmektedir. 2004 yılından bu yana yapmış olduğumuz altyapı yatırımları, piyasada günübirlik olmadığımızın bir göstergesidir.

Gerçek Sunucular ve Kurumsal Yazılımlar

Turhost dünyada isim yapmış olan hosting firmalarının kullanmış olduğu server çözümlerini servislerinde kullanmaktadır. Serverlarımız arasında kesinlikle desktop (masaüstü) bilgisayar bulunmamaktadır. Tüm sunucularımız hosting hizmeti vermeye yönelik olarak dizayn edilmiş ekipmanlardan oluşmaktadır. Buda müşterilerimize kesintisiz ve yüksek uptime oranlı hizmet vermemizi sağlamaktadır.

Ticket Sistemi

Turhost sistemlerinde oluşabilecek sorunlarını gidermek için müşteri ile arasında irtibatı sağlayacak ticket (sorun giderme) sistemi kullanmaktadır. Bu sistem sayesinde müşterilerimizin sorunları ortak bir havuzda toplanmakta ve soruya uygun olarak yetkili arkadaşlarımız tarafından cevaplandırılmaktadır.

Para iadesi

5 gün içerisinde sistemimizden memnun kalmazsanız hosting ücretinizi iade ediyoruz.

Ticari Bilgilerimiz

Ticari Ünvan

Aerotek Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ.

Adres

Sanayi Mah. Koza Sok. No: 10 Blok: F6 Çarşı Yapı Posta Kodu: 41040
İzmit / Kocaeli / Türkiye

Kayıtlı Vergi Dairesi

Tepecik Vergi Dairesi - İzmit

Vergi Numarası

008 085 5647

Kayıtlı Ticaret Odası

İzmit Ticaret Odası

Tescil Tarihi

08/03/2004

Ticaret Sicil Numarası

15379

Oda Sicil Numarası

23236

Ofis

(0212) 227 74 74

Faks

(0212) 227 95 66

Bizimle Çalışmak İster misiniz?

Türkiye'nin lider bilişim firmalarından biri olarak; hızla büyüyen müşteri portföyümüzün artan ihtiyaçlarını ilk günkü kararlılığımızla ve yüksek kalite ilkemizden ödün vermeden karşılamaya devam ediyoruz.

Eğer siz de bu oluşumun bir parçası olmak istiyorsanız, yıllar içerisinde edindiğimiz tecrübelerimizden faydalanırken bize bir şeyler katabileceğinizi ve en önemlisi dinamik yapımıza ayak uydurabileceğinizi düşünüyorsanız sizi takım arkadaşımız olmaya davet ediyoruz.

Açık Pozisyonlar

Web Önyüz Geliştirme Uzmanı (Front-end Developer)

Genel Nitelikler
 • İnternet ve web uygulamaları geliştirmek konusunda deneyim sahibi
 • Jquery, Javascript, CSS, Ajax konularına ileri derecede hakim
 • Json, XML, SOAP servisleri konusunda bilgili
 • PHP ve PHP ile birlikte kullanılan frameworkler üzerinde çalışmış (codeigniter, smarty, twig)
 • Yeni nesil tasarım uygulamalarını kullanmış (bootstrap, less, responsive)
 • İngilizce bilen
 • Sorumluluk sahibi
 • Konusuyla ilgili gelişmeleri takip etmeyi, araştırmayı ve uygulamayı seven
 • En az 2 yıl çalışma engeli olmayan
İş Tanımı
 • Geliştirmekte olduğumuz uygulamanın ön yüz geliştirmesinin yapılması

PHP Yazılım Geliştirme Uzmanı

Genel Nitelikler
 • PHP Object Oriented Programlama (OOP) ve MVC mimarisine hakim
 • Tasarım desenleri ve frameworkler konusunda bilgi sahibi
 • API ve webservisleri konusunda deneyimli
 • Versiyon kontrol yazılımları hakkında bilgi sahibi ve kullanan (tercihen git-scm)
 • Yazılım güvenliği / peformans optimizasyonu konusunda deneyimli
 • Tercihen eticaret, cms, accounting uygulamarı geliştirme konusunda tecrübe sahibi
 • Uzun süreli projelerde görev alabilecek, bu konuda bir engeli bulunmayan
 • Yazdığı kodları referans olarak gösterebilecek
İş Tanımı
 • Geliştirmekte olduğumuz yazılım için web servislerinin geliştirilmesi, entegrasyonlarının yapılması.

Müşteri Temsilcisi

Genel Nitelikler
 • İzmit veya çevresinde ikamet eden
 • Hosting ve domain gibi konularda genel olarak bilgi sahibi
 • Müşteri ilişkilerinde ve telefon görüşmelerinde başarılı, düzgün diksiyonlu
 • Sorunları hızlı analiz edebilme ve kendi yorumlarıyla hızlı çözümler üretebilme kabiliyetine sahip
 • İzmit ofisimizden çalışacak, dönüşümlü çalışma saatlerine ayak uydurabilecek
İş Tanımı
 • Müşterilerimizin telefon çağrılarını karşılayarak gerekli durumlarda ilgili departmanlara aktaracak, arama yapacak, firmamızın yüzü olmaya aday takım arkadaşları arıyoruz.

Hosting Destek Uzmanı

Genel Nitelikler
 • İzmit veya çevresinde ikamet eden
 • Sorunları hızlı analiz edebilme ve kendi yorumlarıyla hızlı, farklı çözümler üretebilme kabiliyetine sahip
 • Plesk, cPanel, FTP, e-posta, domain, veritabanı gibi hosting işlemleri ve Wordpress, Joomla gibi yazılımlar konusunda bilgi sahibi. Bu tür konularla ilgili sorulara hızlı yanıt verebilecek
 • FTP, DNS, mySQL, MSSQL, PHP, ASP, IMAP, pop3 nedir bilen, bu konularla ilgili daha önceden sorun yaşamış ve çözmüş
 • İzmit ofisimizden çalışacak, dönüşümlü çalışma saatlerine ayak uydurabilecek
İş Tanımı
 • Turhost.com bünyesinde bulunan sunucu ve hosting müşterilerinin yazılı ve telefon üzerinden gelen teknik destek sorularını cevaplamak. Sistemleri monitor etmek. Sorun durumlarında yetki düzeyinde aksiyon almak.

Sistem Destek Uzmanı

Genel Nitelikler
 • DNS, HTTP, FTP, SMTP gibi temel internet protokollerine hakim
 • Hosting ve uygulama servisleri konusunda tecrübe sahibi
 • Windows 2008, 2012 ve Linux İşletim sistemlerine kurulum, konfigürasyon ve yönetim seviyesinde hakim
 • MSSQL 2008 ve MySQL veritabanı sunucuları yönetim bilgisine sahip
 • Exim, Mail Enable gibi eposta sunucuları yönetim bilgisine sahip
 • Hosting kontrol panellerinin (Plesk, Cpanel) kurulum ve yönetiminde tecrübe sahibi
 • Sanallaştırma teknolojilerine (Vmware, Virtuozzo, Citrix Xen) ve Bulut bilişim kavramlarına yakın
 • Planlama, problem çözme yetenekleri olan, ekip çalışmasına yatkın ve teknik dökümantasyon becerilerine sahip
 • Sistem yönetiminin gerektirdiği çalışma temposuna ayak uydurabilecek
 • Öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seven
 • Yeterli düzeyde ingilizce bilen
 • İzmit ve yakın çevresinde ikamet edecek
İş Tanımı
 • Turhost.com bünyesinde bulunan sunucu ve hosting müşterilerinin yazılı ve telefon üzerinden gelen teknik destek sorularını cevaplamak. Sistemleri monitor etmek. Sorun durumlarında yetki düzeyinde aksiyon almak.

Başvurularınız için: ik@aerotek.com.tr

Referanslarımız

Turhost.com olarak 7.000'den fazla bireysel, 3.500'den fazla kurumsal müşterimize hizmet veriyoruz. 40.000'den fazla web sitesi güvencemiz altında. Bazı referanslarımız aşağıda listelenmiştir.

 • TTNET
 • CHIP
 • Innova
 • ELLE
 • Doğan Burda
 • Doğan Burda
 • WordPress Türkiye
 • Joomla Türkiye

Ofisimiz

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Lütfen aşağıdaki başlıklardan birini seçerek devam ediniz

SATIŞ DESTEK (1. Seviye) MUHASEBE

Bize Ulaşın

(0212) 227 74 74

satis@turhost.com / İletişim Bilgileri

Müşteri Girişi

Hesabınıza giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz