SSL Sertifikası

Uygun SSL sertifikası fiyatları ile web siteniz hem güvenli açılsın hem de arama motorlarında yükselişe geçsin!

Hemen İnceleyin
Teslim SüresiÜcretsiz KurulumBelge Gerekli
Wildcard
GörünümOnay TürüÜcret
Essential (DV) SSL
Hemen onay Domain
*
$1.92 / Ay
Satın Al
Essential (DV) Wildcard SSL
Hemen onay Domain
*
$7.92 / Ay
Satın Al
Premium (OV) SSL
1-5 Gün onay Firma
*
$8.75 / Ay
Satın Al
Premium (OV) Wildcard SSL
1-5 Gün onay Firma
*
$26.67 / Ay
Satın Al
Comodo EV SSL
1-5 Gün onay Firma
*
$17.50 / Ay
Satın Al
* Belirtilen fiyatlar en düşük aylık birim fiyatlarıdır ve karşılaştırma amaçlıdır.* Belirtilen fiyatlar aylık KDV hariç fiyatlardır.
Ürün Şifreleme Desteği Ücretsiz Kurulum Alt Alan Adı Desteği Süre Ücret
Standart SSL Sertifikası 128/256 Bit 1 Yıl
$2.92 / Ay
Satın Al
Wildcard SSL Sertifikası 128/256 Bit 1 Yıl
$8.33 / Ay
Satın Al
* Belirtilen fiyatlar en düşük aylık birim fiyatlarıdır ve karşılaştırma amaçlıdır.* Belirtilen fiyatlar aylık KDV hariç fiyatlardır.
Teslim Süresi Şifreleme Ücretsiz Kurulum
Wildcard
Görünüm Onay Türü Ücret
Domain SSL Hemen * 128/256 Bit onay Domain
$25.00 / Ay
Satın Al
Domain Wildcard Hemen * 128/256 Bit onay Domain
$83.33 / Ay
Satın Al
Organization SSL 2-21 Gün 128/256 Bit onay Firma
*
$33.33 / Ay
Satın Al
Organization Wildcard SSL 2-21 Gün 128/256 Bit onay Firma
*
$100.00 / Ay
Satın Al
GLOBALSIGN EV SSL 2-21 Gün 128/256 Bit onay Firma
*
$58.25 / Ay
Satın Al
* Belirtilen fiyatlar en düşük aylık birim fiyatlarıdır ve karşılaştırma amaçlıdır.* Belirtilen fiyatlar aylık KDV hariç fiyatlardır.
SSL Sertifikası Özellikleri
Yeşil Adres Çubuğu (EV)

Tarayıcıların adres çubukları sadece EV (Extended Verification) özelliğine sahip olan SSL sertifikaları sayesinde yeşil renge döner. Örnek için tıklayınız

Mobil Uyumluluk

Tüm SSL sertifikaları mobil cihazlarla uyumlu değildir. Akıllı telefonların ve tabletlerin büyük bir hızla yaygınlaştığı günümüzde mobil uyumlu sertifikalar çok daha avantajlıdır.

Wildcard Nedir?

Standart SSL sertifikaları sadece birinci seviye alan adları için (alanadi.com) verilir. Wildcard özellikli sertifikalar ise tüm alt alan adları için (alt.alanadi.com) kullanılabilir.

Belge Gerekliliği

Bazı sertifikalar için sadece alan adı yeterliyken bazıları için kurumsal varlığın çeşitli belgelerle ispat edilmesi gerekmektedir. Bu tür sertifikalar diğerlerine göre daha avantajlıdır.

Site Mühürü Nedir?

Site mühürü web sitenizin güvenilirliğinin, sertifikayı üreten firmanın (belirli koşullar dahilinde) garantisi altında olduğunu ifade eder. Örnek için tıklayınız

Ücretsiz Kurulum

Sitemizde satışa sunduğumuz ucuz SSL sertifikalarının istisnasız olarak hepsi için (belge gerektiren sertifikalar da dahil olmak üzere) ücretsiz kurulum hizmeti vermekteyiz.

GlobalSign Kullanan Markalar

Dünyanın lider firma ve kuruluşları GlobalSign SSL ürünlerini tercih ediyor*

Intel
Adobe
Cisco
Amazon
Virgin
Starbucks
* Bilgiler GlobalSign'in resmi web sitesinden alınmıştır.
SSL Türleri

SSL sertifikaları sağladıkları doğrulama düzeyi (DV SSL, OV SSL, EV SSL) ve güvence altına aldıkları alan adı sayısı (Multi Domain SSL) ile subdomain yani alt alan adlarına (Wildcard SSL) göre çeşitli türlere sahiptir:

DV SSL (Domain Validation - Alan Adı Doğrulamalı)
DV SSL
 • En hızlı verilebilen SSL sertifikası türü olan DV SSL için, sertifika yetkilisi WHOIS bilgilerine bakarak alan adının kime ait olduğunu doğrular.
 • DV SSL’e sahip web sitelerinin adres çubuğunda; asma kilit ve HTTPS göstergeleri bulunur.
 • DV SSL yalnızca alan adı sahipliğinin teyidini gerektirdiğinden dakikalar içinde verilebilir.
 • DV SSL, kişisel web siteleri ve bloglar gibi kullanıcıların giriş yapması veya kişisel bilgi paylaşması gerekmeyen, bilgilendirmeye yönelik web siteleri için uygundur.
OV SSL (Organization Validation - Kurum Doğrulamalı)
OV SSL
 • OV SSL sertifikası almak için kuruluşunuzun meşru olduğunu kanıtlamanız gerekir.
 • Doğrulama işlemini tamamlamak birkaç gün sürebilir.
 • OV SSL’e sahip web sitelerinin adres çubuğunda hem asma kilit, hem HTTPS bulunur ve kilit ikonu tıklandığında işletme kimliği görünür.
 • Böylece ziyaretçiler; web sitenizin gerçek bir firma tarafından işletildiğini, markanıza ait resmi, orijinal web sitesinde olduklarını anlayabilir.
 • OV SSL sertifikaları, web sitesinde müşterilerine ait isim, adres, şifre, doğum tarihi, telefon numarası gibi kişisel bilgileri herhangi bir form aracılığıyla alan KURUMLAR için uygundur.
 • Ayrıca marka değeri ve firma itibarını önemseyen kurumların web siteleri için de önerilir.
EV SSL (Extended Validation - Genişletilmiş Doğrulama)
EV SSL
 • EV SSL, kuruma ait çeşitli evrakların detaylı incelenmesini gerektirdiğinden, edinilmesi birkaç hafta sürebilen, en katı doğrulama sürecine sahip SSL türüdür.
 • EV SSL sertifikası; asma kilit simgesi, https ve yeşil adres çubuğu göstergelerinin tamamının adres çubuğunda bulunduğu, doğrulama düzeyi bakımından en güvenilir SSL sertifikasıdır. Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarda, kilit ikonuna tıklandığında, web sitesinin ait olduğu firmanın adı görünür.
 • EV SSL sertifikaları online satış siteleri, ücretli abonelikler içeren siteler ve yardım için bağış toplama siteleri gibi hassas verilerin (TC kimlik no, ödeme bilgileri…) paylaşılması gereken web siteleri için uygundur.
 • Yalnızca ticari kuruluşlar EV SSL için başvurabilir.
Multi Domain (Çoklu Alan Adı) SSL Sertifikası
Multi Domain SSL
 • Multi Domain SSL; sahip olduğunuz tüm alan adlarını (websiteniz.com, .websiteniz.org gibi) ve alt alan adlarını (forum.websiteniz.com, destek.websteniz.com gibi) tek bir SSL ile güvence altına alma çözümüdür.
 • Multi Domain SSL sertifikaları; birden fazla web sitesi ve alt alan adı bulunan web sitelerine sahip büyük işletmeler ve kuruluşlar için uygundur.
Wildcard SSL
Wildcard SSL
 • Wildcard SSL Sertifikaları, tek bir SSL sertifikası ile birden fazla alt alan adının (subdomain) güvence altına alınması için kullanılan SSL türüdür.
 • Wildcard SSL; websiteniz.com adlı alan adınızın; login.websiteniz.com ve odeme.websiteniz.com gibi adreslerini de güvenli hale getirir.
 • Wildcard SSL sertifikası; alt alan adları bulunan tek bir web sitesine sahip olanlar için uygundur.
SSL Nedir?

SSL, internet sayfaları üzerinden yapılan veri transferi işlemlerini şifreleyerek, karşı sunucuya iletilmesini sağlayan güvenlik protokolüdür. Transfer edilecek veriler, istemci ile sunucu arasında şifrelenir ve yapılan şifreleme işlemi yalnızca doğru sunucu tarafından çözülebilir. SSL sertifikası yüklü olan web siteleri, tarayıcı çubuğunda "https" olarak görüntülenir.

SSL sertifikaları, veri güvenliğini sağladığı gibi Google arama sonuçlarında web sitenizin yükselmesi için önemli bir kriterdir. SSL kurulumu konusunda endişeniz olmasın. Turhost Sistem Mühendisleri tarafından, SSL kurulumu işlemi ücretsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

SSL fiyatları, tercih ettiğiniz SSL firmasına göre değişkenlik göstermektedir. Turhost, sizler için uygun ve güvenilir ssl sertifikalarını sunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, SSL sertifikalarımız tüm bankalarla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Genel Kullanım Koşulları
SSL Kullanım Koşulları
Taksitli Ödeme Seçenekleri