Bulut Sunucunuzu Ölçeklendirin

Minimum Seçim En İdeal Seçim Maksimum Performans
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 • Sunucu İşlemcisi 0.5Ghz
 • RAM 256MB
 • Disk Alanı 10GB
  %100 SSD SAN
 • Aylık Trafik 100GB
 • Aylık Ücret $63.88 245.94 TL

Kurumsal Bulut Sunucu Altyapısı

Bulut Sunucu altyapımız Türkiye'nin en güçlü donanım altyapılarından birine sahip. Tüm veri işlem sunucularımız HP Proliant Rack tipi sunuculardan oluşmakta. Sandy Bridge serisi Intel Xeon işlemciler ile yüksek işlemci hızı garanti altına alınmakta.

Nod ekleyerek sunucunuza güç katın

Kapasite ihtiyacınıza göre dilediğiniz kadar kaynak ekleyebilir ya da çıkartabilirsiniz. Tüm işlemler dinamik olarak anında gerçekleşir. Yeter ki işleriniz büyüsün.

Canlı destek hattındaki müşteri temsilcilerimizle görüşerek kapasite ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz.

Canlı Destek Satış temsilcimizden hemen canlı destek almak ister misiniz?

Anında kurulum ve bulut sunucunuz kullanıma hazır

Sunucunuz, siparişinizi verdiğiniz an çok kısa bir sürede hazırlanır ve tüm uygulama kurulum ve konfigürasyonları tamamlanmış halde size teslim edilir. Size de sunucunuzu kullanmak kalır. Herşey çok basit!

Tüm bulut sunucu verileri aktif-aktif yedekleme mekanizmasına sahip NetAPP FAS serisi SAN depolama altyapısında yüksek performanslı SAS Disklerde barındırılmakta. Veri güvenliğiniz için SATA disk kullanmamaktayız.

Turhost.com bulut altyapısında %100 yedekli VMware vCloud altyapısını kullanmaktadır. Firmamız VMware VSPP çözüm ortağıdır

Bulut altyapısındaki Windows 2008 ve Linux işletim sistemleri yüksek performans için standart 64bit tir. Dilerseniz sunucunuzda 32bit uygulamaları da çalıştırabilirsiniz.

Tüm sunucu verileri, "Turhost.com Zaman Makinesi" sisteminin koruması altındadır.

Yüksek Hızlı İnternet Erişimi

Her bulut sunucu kendisine dedike edilmiş anlık 100 mbit bağlantı hızı ile yurt içinden erişim yapmaktadır. Bulut sunucu sahibi müşterilerimiz bu sayede yurt içinden en hızlı internet erişime sahip olur.

Yüksek Performanslı Donanımlar

Bulut altyapımız, müşterilerimizin bulut sunucularından en iyi performansı alabilmesi için en iyi sunucu, depolama ve ağ donanımlarından oluşmaktadır.

VMware vSphere ESXi 5 ve VMware vCloud Teknolojisi

Turhost.com bulut altyapısında %100 yedekli VMware vCloud altyapısını kullanmaktadır. VMware vSphere ESXi 5 teknolojisi üzerinde çalışan vCloud servisleri ile sunucunuzun güvenlik, performans ve servis kalitesi tarafında tüm ihtiyaçları en doğru şekilde karşılanmaktadır. Firmamız VMware VSPP çözüm ortağıdır.

Üstün Veri Merkezi ve Network Altyapısı

Tüm sunucularımız Türkiye'nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip ve Türkiye'nin tek Tier 3 veri merkezi sertifikasına sahip olan Türk Telekom Gayrettepe İstanbul veri merkezinde barındırılmaktadır. Sunucunuz, Türkiye ADSL ve Fiber internet ağının merkezinde bulunması nedeniyle en hızlı internet erişimine sahip olacak.

Müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek amacıyla Türk Telekom Gayrettepe veri merkezinde yaklaşık 1200 sunucu kapasiteli, güvenlik kafesi ile çevrili kapalı bir odamız bulunmaktadır. Turhost.com olarak toplam internet çıkış hızımız 2 x 10Gbps dır.

14.12.2017 tarihi, saat 01:25:30 itibariyle güncel TCMB dolar kuru Alış: 3.8323 / Satış: 3.8392 şeklindedir.
Paket hesaplamalarında kullanılan $ döviz kurumuz 3.85 TL dir.

Bulut Sunucunuz İçin Ek Özellikler

Aşağıda hosting paketiniz için satın alabileceğiniz ek özellikler listelenmiştir

İşletim Sistemleri
CloudLinux
$14.00 53.90 TL /ay Siteler arasında ek bir güvenlik katmanı sağlayan Linux işletim sistemidir. (En az node 3 gerektirir)
Windows 2008/2012 Standart Edition
$5.00 19.25 TL /ay Windows Server işletim Sistemi. (En az node 3 gerektirir)
Linux İşletim Sistemleri
Ücretsiz Centos 6/5 Ubuntu 12/14 Debian 6/7 İşletim sistemleri kurulabilir.
Hosting Kontrol Panelleri
Cpanel WHM (Sınırsız domain)
$15.00 57.75 TL /ay Linux Centos 6 veya Cloud Linux gerektirir.
Plesk 12 Web Host (Sınırsız Domain)
$15.00 57.75 TL /ay Linux Centos 6, Cloud Linux veya Windows Server ve en az Node 3 gerektirir.
Plesk 12 Web Pro (30 Domain)
$10.00 38.50 TL /ay Linux Centos 6, Cloud Linux veya Windows Server ve en az Node 3 gerektirir.
Plesk 12 Web App (5 Domain)
$5.00 19.25 TL /ay Linux Centos 6, Cloud Linux veya Windows Server ve en az Node 3 gerektirir.
Plesk 12 Web Admin (10 Domain)
4.00 15.40 TL /ay Linux Centos 6, Cloud Linux veya Windows Server ve en az Node 3 gerektirir.
MSSQL Uygulamaları
MSSQL Express
Ücretsiz Windows Server ve en az Node 4 gerektirir.
MSSQL 2008/2012/2014 Web Edition
$20.00 77.00 TL /ay Windows Server ve en az Node 4 gerektirir.
MSSQL 2008/2012/2014 Standart Edition
$300.00 1155.00 TL /ay Windows Server ve en az Node 4 gerektirir.
Uygulamalar
Litespeed VPS 2GB
$14.00 53.90 TL /ay Centos 6 veya Cloud Linux gerektirir. En fazla 500 anlık bağlantı destekler
Litespeed Ultra VPS 8GB
$20.00 77.00 TL /ay Centos 6 veya Cloud Linux gerektirir. En fazla 800 anlık bağlantı destekler.
Litespeed 1CPU Enterprise
$32.00 123.20 TL /ay Centos 6 veya Cloud Linux gerektirir. Anlık bağlantı limiti yoktur.
Ek Hizmetler
Cloud Backup
$14.00 53.90 TL /ay 30 gün geriye doğru dönük günlük yedekleme hizmetidir.
Ek IP
$3.00 11.55 TL /ay Her ek IP
Monitoring Hizmeti
$32.00 123.20 TL /ay İstenilen servislerin monitoring ve SMS ile bilgilendirme hizmetini kapsar.
Destek Paketi
$20.00 77.00 TL /ay Cpanel + CloudLinux + Cloud Backup alınması durumunda hizmet verilir. Aylık 3 saatlik destek ve monitoring hizmetini kapsar.
Tek Kullanımlık Hizmetler
Sunucu yeniden kurulum hizmeti
$35.00 134.75 TL Sunucunun silinerek sıfır kurulum olarak teslimi.
Felaket yedeklerinden dosya yedeği dönüş hizmeti
$25.00 96.25 TL Sistem hatalarına karşı felaket senaryosu gereği alınan yedeklerden dönüş işlemidir. Yedeklerden dönüş garantisi verilmez.
Saatlik Destek Sunucu Desteği
$25.00 96.25 TL Sunucu ile ilgili sistem yönetim hizmetlerini kapsar. Desteklenen uygulama ve çözüm süreçleri için satış ekibinden bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut Sunucu nedir?
Bulut sunucu , kullanmakta olduğu özel donanımlar ve yazılımlar nedeniyle yüksek performanslı çalışan , dinamik olarak ölçeklendirilebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilir bir sanal sunucu hizmetidir.
Windows ve Linux bulut sunucuların işletim sistemi versiyonu nedir?
Windows bulut sunucularımız Windows 2008 SP2 64bit işletim sistemine sahiptir. Linux bulut sunucularımız Centos 5 64bit işletim sistemine sahip. 32bit uygulamaları da sorunsuz bir şekilde sunucunuzda çalıştırabilirsiniz.
Windows 2008 yerine Windows 2003 tabanlı bulut sunucu satın alabilirmiyim?
Windows 2003 SP2 64bit işletim sistemine sahip bulut sunucu desteğimiz bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve satın alma linkleri için canlı destek üzerinden satış temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.
Kaç nodluk bir sunucu benim için yeterli olur?
Her uygulamanın kendine göre kaynak ihtiyaçları bulunmaktadır. Bununla birlikte sunucunuza ne kadar yük geleceğini de hesaplayarak sunucunuzu seçmelisiniz. Örnek verecek olursak normal web trafiğine sahip 100 adet web sitesi için 5 ya da 6 nodlu bir sunucu size yeterli gelebilir. Sunucu kapasitesi planlama konusunda müşteri temsilcilerimize canlı destek üzerinden danışabilirsiniz.
Üç aylık , altı aylık ve yıllık indirimli ödeme seçenekleriniz var mıdır?
Üç aylık toplu ödemelerinizde %3 , altı aylık toplu ödemelerinizde %6 ve bir yıllık toplu ödemelerinizde %12 ekstra indirim uygulanmaktadır. Siparişinizi verirken ödeme periyodunuzu seçerek bu indirim oranlarını aktif hale getirebilirsiniz.
Bulut sunucuda ek kaynak nasıl satın alabilirim?
Sunucunuzun kaynakları yeterli gelmiyor ise kontrol panelinizden ek nod satın alabilirsiniz. Her nod da 0.5 GHZ İşlemci , 256 MB ram , 10 GB Hard Disk ve 100 GB/ay ek trafik alanı bulunmaktadır.
Bulut sunucumda istediğim uygulamaları kullanabilirmiyim?
Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olan , zararlı amaç taşımayan, ve sözleşmemize aykırı olmayan her türlü uygulamayı ve web sitesini bulut sunucunuzda barındırabilirsiniz.
Özel konfigürasyon gerektiren bir web uygulamam ya da uygulamam var. Bulut sunucuda uygulamamı çalıştırabilirmiyim?
Öncelikle müşteri temsilcilerimize uygulamanızın özelliklerini iletebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz teknik ekip ile koordineli bir şekilde size gerekli cevabı vereceklerdir. Genel olarak tüm uygulamalar sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilir fakat sunucu uygulamalarında farklı konfigürasyonlar gerektirebilir. Gerekli konfigürasyonları teknik ekibimiz sizin yerinize gerçekleştirebilir.
Satın alma gerçekleştikten sonra neden bulut sunucum hemen bana teslim edilmiyor?
Aslında sunucunuz siz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz an otomatik olarak kuruluyor ve hazır hale getiriliyor fakat firmamız müşterilerimizin kaliteli bir bulut sunucu hizmeti alabilmesi için ayrıca sunucu ve panel konfigürasyonlarını sizin yerinize gerçekleştiriyor ve bu biraz zaman alıyor. Mesai saatlerinde verilen siparişler için normal şartlarda 3 saat içerisinde bulut sunucunuz kullanıma hazır hale getirilip teslim edilir. Bu süre ekstrem durumlarda uzayabilir.
Bulut sunucu yönetimi size mi ait?
Bulut Sunucu sistem yönetimi tamamen müşteriye aittir. Turhost.com , bulut sunucunuzun kurulumlarını ve konfigürasyonunu tamamladıktan sonra müşteriye sunucusunu teslim eder. Bulut sunucu yönetimi , fiziksel sunuculara göre cok daha kolaydır. Müşteri kontrol paneller aracılığıyla sitelerini ve sunucusunu yönetebilir. Müşterimiz zor durumda kaldığı durumlarda iyi niyete dayalı olarak sunucu yönetiminde yardımcı olmaktayız.
Sunucu yönetimi ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum ve bulut sunucumu sizin yönetmenizi istiyorum.
Özellikle sunucu yönetimi ile uğraşmak istemeyen kurumsal firmalar , eticaret siteleri ve özel uygulama bulut sunucuları için 2. seviye sistem yönetim hizmetimiz bulunmaktadır. $27.77 106.91 TL + KDV/ay gibi bir ücretle sunucunuzun yönetimini ve sunucu servislerinin kontrolünü deneyimli sistem mühendislerimiz yapabilmektedir.
Bulut sunucumu kullanılamaz hale getirdim , ne yapmalıyım?
Paniğe gerek yok. Turhost.com Zaman Makinesi uygulaması sayesinde bulut sunucunuzu istediğiniz bir tarihe geri yükleyebiliriz. Bunun için teknik destek ekibimize bir destek talebi oluşturmanız yeterli. Ya da dilerseniz bulut sunucunuzu baştan kurabiliriz. Yeni kurulum ücreti $22.22 85.55 TL + KDV'dir.

Yüksek GB'lı e-posta kutusu / Yedekli mail sunucu hizmeti

Daha fazlasına mı ihtiyacınız var? Hemen Kurumsal Hosting paketlerimizi inceleyin!

Bulut Sunucu Performans Karşılaştırması

İşlemci & RAM & Disk Kümülatif Performans.

Basit Bulut Sunucu Yönetimi

Türkçe Sunucu Yönetim Paneli ve Türkçe Hosting Kontrol Panel seçenekleri sayesinde sunucunuzu rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Bulut altyapısında bulunan sizin için hazırladığımız uygulamaları kurabilir ya da kaldırabilir , dilerseniz kendi uygulamalarınızı da kurabilirsiniz.

Plesk 12 (İngilizce/Türkçe) ya da cPanel Türkçe Hosting Kontrol Panel seçenekleri ile dilediğiniz kadar web sitesi barındırabilirsiniz.

Plesk 12 Kontrol Paneli (Türkçe/İngilizce)

Turhost.com Zaman Makinesi

Bulut altyapısındaki tüm sunucu verileri , "Turhost.com Zaman Makinesi" sisteminin koruması altındadır. Tüm bulut sunucuların günlük olarak bir kopyası alınır ve toplam 30 günlük süreyle "Turhost.com Zaman Makinesi" altyapısında saklanır. Müşterilerimiz küçük bir servis hizmet bedeli karşılığı dilediği zamanda dilediği veriye ulaşabilir.

Bulut Sunucunuzu cPanel Türkçe ile Yönetin

Sadece $15.00 57.75 TL ile sunucunuza güçlü cPanel Türkçe kontrol panel uygulaması yükleyebilirsiniz

Genel Kullanım Koşulları

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi haricinde aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

 1. Bulut Sunucu sahibi kendi verilerini yedeklemekle birinci derecede yükümlüdür. "Zaman Makinesi" uygulaması , müşterinin bu sorumluluğunu etkilemez ve ikinci seviyede ek olarak bir koruma sağlar. Müşterinin kendi verilerinin yedeklerini almaması durumunda oluşabilecek sorunlardan Turhost.com sorumlu tutulamaz. Turhost.com, fiziksel sunucuda oluşabilecek sorunlara karşı iki farklı yöntem ve iki farklı lokasyona periyodik yedekleme yapmaktadır.
 2. Kontrol panelinizde belirtilen uygulamalar otomatik olarak kurulabilir ya da kaldırabilir. Her uygulama otomatik olarak kurulamaz. Uygulama listesi dışında istediğiniz uygulamaları manuel olarak kurabilirsiniz. Desteklenen uygulamalar ise Turhost.com Teknik Ekibi bu uygulamaları sizin yerinize sunucunuza kurabilir.
 3. Lisans ve kurulum maliyetleri nedeniyle bulut sunucu hizmetimizde iade yapılmamaktadır.
 4. 14.12.2017 tarihi, saat 01:25:30 itibariyle güncel TCMB dolar kuru Alış: 3.8323 / Satış: 3.8392 şeklindedir.
  Paket hesaplamalarında kullanılan $ döviz kurumuz 3.85 TL dir.
 5. Bulut Sunucu kurulumu kurulan uygulamalara göre farklı sürelerde tamamlanmaktadır. Lütfen teslim süresi teyidini alınız.

Bulut Sunucu Talep Formu

Satın almak istediğiniz bulut sunucu için talep oluşturabilirsiniz.
İstediğiniz Sunucu
Ad, Soyad
E-Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Eklemek İstedikleriniz
Gönder

Biz Sizi Arayalım

Kaydınızı bırakın satış ekibimiz sizi en kısa sürede arasın

Gönderiliyor

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Canlı destek şu anda kapalı. Her türlü sorunuz için satis@turhost.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bize Ulaşın

(0212) 227 74 74

satis@turhost.com / İletişim Bilgileri

Müşteri Girişi

Hesabınıza giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz