Whois Sorgulama

Whois Sorgulama

.COM ve .NET uzantılı domain kayıt ve transfer işlemleriniz için en uygun fiyatlar.

Sorgulama işlemi başlatıldı...
Sadece $1.77/Ay karşılığı hosting satın alın domaininiz ücretsiz olsun! Paketleri İnceleyin
preloader
Kontrol Ediliyor
Domain sorgulama işlemi sürüyor. Lütfen bekleyiniz...

Domain

Whois

Domain whois sorgulama sistemi ile kayıtlı alan adlarının kime ait olduğu öğrenebilir,tescil bilgileri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Whois Nedir?

Whois, kayıt edilmiş domainlere ait sahiplik bilgileridir. Whois sorgulama özelliği ile kayıtlı bir domainin kim tarafından, hangi domain firması üzerinden kayıt edildiğini öğrenebilirsiniz. Domainin hangi tarihte tescil edildiği, en son ne zaman yenilendiği ve kayıt tarihinin ne zaman biteceği ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Whois Bilgileri Güncel ve Doğru mudur?

ICANN kuralları gereği, kayıt edilen domainlerin whois bilgileri güncel olmak zorundadır. Yanlış ya da hatalı whois bilgileri ile kayıt edilen alan adları, ICANN tarafından askıya alınabilir ya da iptal edilebilir.

Turhost üzerinde kayıtlı alan adlarının güncel whois bilgilerine sahip olması için domain sahiplerine bilgilendirme mailleri gönderilmektedir.

Domain Whois Sorgulama Nasıl Yapılır?

Whois sorgulama aracını kullanarak, dilediğiniz domainin sahiplik bilgilerine hızlıca ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken üst kısımdaki arama barına domain adresini yazmak ve “Sorgula” butonuna tıklamak. Çıkan sonuçlarda “Whois” butonuna tıkladığınızda, domaine ait tüm bilgilere ulaşmış olacaksınız.

Eğer birden fazla domain için whois sorgulaması yapmak istiyorsanız, arama barının üstünde yer alan “Çoklu Sorgulama” sekmesine tıklayınız ve her satıra bir domain gelecek şekilde toplamda en fazla 10 adet domain adresi yazarak whois sorgulaması yapabilirsiniz.

Domain Whois Gizleme Nasıl Yapılır?

Turhost gelişmiş panel üzerinden, “Alan Adları” sekmesine tıklayınız. Whois bilgilerini gizlemek istediğini domaini seçerek “Yönet” butonuna tıklayınız. Açılan domain kontrol paneli üzerinde sol menüde bulunan “Sorumlu Bilgileri/Whois” sekmesine tıklayınız. Sağ üst kısımda yer alan “Whois Korumasını Etkinleştir” butonuna tıkladığınızda, domain whois gizleme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu bölümden ayrıca, kayıtlı domaininize ait whois bilgilerini görüntüleyebilir, tüm domain whois bilgileri güncelleyebilirsiniz.

Turhost, ücretsiz whois gizleme özelliği ile hiçbir ek ücret ödemeden tüm alan adlarınızın whois bilgilerini gizleyebilirsiniz.

22.02.2019 tarihi, saat 17:34:03 itibariyle güncel TCMB dolar kuru Alış: 5.3168 / Satış: 5.3264 şeklindedir.
Paket hesaplamalarında baz alınan döviz kuru 5.27 TL'dir.
Genel Kullanım Koşulları

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi ve Genel Kullanım Koşulları'na ek olarak aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

Domain Transfer Koşulları
  1. 5651 No'lu i̇nternet ortaminda yapilan yayınların düzenlenmesi̇ ve bu yayınlar yoluyla i̇şlenen suçlarla mücadele edi̇lmesi̇ hakkında kanuna uygun olmayan domainler kayıt / transfer edilmez.
  2. Firmamız ilgili kurallara uygun olmayan domainleri önceden haber vermeksizin silme hakkını saklı tutar.
Kampanya Koşulları
  1. Domain transfer kampanyası sadece aktif hosting / sunucu hizmeti olan kullanıcılarımız için geçerlidir.
  2. .COM / .NET yeni kayıt kampanyası 1 yıl alımlarda geçerlidir.
  3. Domain kayıt kampanyası bir hesap başına 25 adet .COM / .NET domain ile sınırlıdır.
  4. 25 adetin üzerinde domain kayıt etmek isteyen kullanıcılarımızın satış ekibimiz ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
  5. Takip eden yenilemelerde yenileme sırasındaki domain yenileme ücretleri geçerli olacaktır.
  6. Turhost.com domain kampanyalarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  7. Kayıt / transfer kurallarına uygun olmayan işlemlerde kampanya dahilinde sağlanan indirim tutarı kullanıcıdan tahsil edilir.
Yardım mı Lazım?
Sorunuz mu var? Bize yazabilirsiniz.
Ekibimiz şu anda online
Turhost Ekibi İle Konuşun