Firewall - Güvenlik Duvarı

Kurumsal BT Altyapılarınızı Donanımsal
Firewall Cihazları ile Güvenli Hale Getirin

Turhost Firewall hizmeti, kurumsal sunucuların port güvenliğinin 7 gün 24 saat sağlanması ve Şirket Güvenlik Politikalarının eksiksiz uygulanabilmesine yönelik bir hizmettir.

Sunucularınızın port güvenliğini en son teknoloji ve %100 yedekliliğe sahip Firewall Cihazları ile en uygun fiyatlarla sağlayın

Kurumsal Satış Temsilcilerimizden Uygun Firewall ve Sunucu Kiralama Teklifi Alın

Firewall Nedir?

Güvenlik Duvarı, internet ortamı üzerinden gelen tüm veri trafiğinin bir donanımsal cihaz veya yazılım üzerinden filtrelenmesi ve sadece temiz trafiğin uygulama sunucularına erişiminin saglanması işlemidir. Firewall çözümü ile sunucunuza dogru olan tüm tcp ve udp tabanlı ip trafiğini gerekirse kesebilir ve sadece belirli bir trafiğin sunucunuza ulaşabilmesine imkan verebilirsiniz. Bu işlemleri firewall kuralları aracılığı ile ve kaynak, hedef, tcp port, udp port gibi bileşenlerin kurallarda tanımlanması ile gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal bir ortamda olmazsa olmaz olan bir güvenlik çözümüdür.

Firewall hizmetinin en büyük özelliklerinden biri de istenmeyen trafiğin engellenmesi sonucunda sunuculara doğru gelen trafik optimize edilmiş olur ve sunucunuz çok daha performanslı bir şekilde gerçek internet trafiğine hizmet verir. Gerçek bir firewall çözümünde sağlıklı kabul edilen kural dizimi standart olarak tüm port ve iplere erişimin kapatılması ve sadece gerekli olan erişim kurallarının rule lar aracılığı ile tanımlanması prensibine dayanır. Kuralların düzenli ve birbirleriyle çakışmayacak şekilde oluşturulması çok önemlidir.

Server
Turhost Güvenlik Duvarı Çözümü

Firewall çözümümüzün en büyük özelliği tamamen birbiriyle %100 yedekli ve clustering mantığında çalışan yüksek performanslı donanımsal firewall cihazları üzerinden bu hizmeti kurumsal ölçekte verebilmemiz. Fortigate 1500D serisi ve her biri 80 Gbit firewall filtreleme kapasitesine sahip bu cihazlar sayesinde hem IPv4 hem IPv6 protokollerinde yüksek performanslı ve kesintisiz firewall hizmeti almanız mümkün.

Vermekte olduğumuz hizmette dilerseniz ülke bazlı erişim engelleme de gerçekleştirebilirsiniz. Örnek verecek olursak saldırı yoğunluğu yüksek bir ülkenin sunucularınıza erişimini engelleyebilirsiniz. Ya da sadece sunucunuza Türkiye'den erişim gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Cihazlarımızın bir diğer özelliği de özel olarak geliştirilmiş NP6 ve CP8 network işlemcileri sayesinde network trafiğinin hızlandırılması ve ssl vpn tarzı kriptografik protokollerinin offload edilmesi mümkün hale gelmektedir.

Fortigate 1500D Firewall Özellikleri
  • IPv4 trafik kapasitesi 80 Gbps
  • IPv6 trafik kapasitesi 80 Gbps
  • Firewall gecikme süresi 3 µs
  • Saniyede transfer edilebilecek paket sayısı 82.5 Milyon Paket/Sn
  • Anlık maksimum oturum sayısı 12 Milyon
  • Yeni oturum/saniye kapasitesi 300000
  • IpSec VPN kapasitesi 50 Gbps
FirewallFirewall
Üstün Turhost Firewall Özellikleri
%100 Yedekli Firewall Cihazları

Cluster mantığıyla çalışan birbiriyle entegre iki firewall donanımı

Ülke Bazlı Erişim Engelleme

Dilerseniz sunucunuza sadece Türkiye veya başka bir ülke üzerinden erişilebilmesini sağlayın

Yüksek Performanslı Fortigate 1500D

Network işlemcilere sahip donanımsal cihazlar ile performans sorunu yaşamayın

Yüksek Firewall Kural Kapasitesi

Her güvenlik duvarı hizmeti için 25 adet kural hakkı ile kompleks filtreleme

Ekonomik Çözüm

Kurumsal ölçekli bir firewall hizmetini ekonomik fiyatlarla bütçeleme imkanı

Tier III Veri Merkezi

Türk Telekom Gayrettepe Veri Merkezi üzerinden kesintisiz yayın

Firewall Hizmetimiz aşağıdaki Veri Merkezi Hizmetlerimizle Uyumludur
Sınırsız Teknik Destek

Network ve Sistem Ekiplerimiz her türlü güvenlik duvarı ihtiyaçlarınızda size destek olmaya hazır

Canlı Destek

Sıkça Sorulan Sorular

Evet firewall hizmetinde ip tabanlı sunucu bloklama yapılabilmekte. Bloklama yapılan sunucu veya bilgisayarlar, firewall arkasındaki sunucunuza hiç bir şekilde erişemez.

Genel Kullanım Koşulları
Taksitli Ödeme Seçenekleri
Biz Sizi Arayalım