Taşındık! Turhost.com Türkiye’de İnternetin Merkezinde!

Taşındık! Turhost.com Türkiye’de İnternetin Merkezinde!
Modern Datacenter

Tüm yeni hosting, bulut sunucu ve kiralık sunucu altyapılarımız yeni lokasyonumuzda hizmetinizde.

Eylül ayı itibari ile Türk Telekom Gayrettepe veri merkezindeki yeni altyapı kurulumlarımızı tamamlayarak siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’nin kurumsal anlamda en büyük veri merkezi olan Türk Telekom Gayrettepe, enerji, iklimlendirme ve internet erişimi konularında %100 yedeklik sağlamaktadır ve yine ülkenin Tier 3 sertifikasına sahip tek veri merkezi konumundadır.

Müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek amacıyla Türk Telekom Gayrettepe veri merkezinde yaklaşık 800 fiziksel sunucu kapasiteli, tamamen kapalı bir sistem odamız bulunmaktadır.

Türkiye’de İnternetin Merkezinde

turk-telekom-logoBilindiği gibi Gayrettepe İstanbul, Türk Telekom’un ADSL ve Fiber internet altyapısının en büyük merkezi olma özelliğine sahiptir. TT Gayrettepe Veri Merkezi’nin en büyük avantajı da bu lokasyona, dolayısıyla tüm Türkiye ADSL-Fiber omurgasına birebir bağlı olmasıdır. Bu sayede müşterilerimiz, hizmet vermekte olduğumuz tüm Web Hosting, Bulut Sunucu, Kiralık Sunucu ve diğer hizmetlerimize yurt içinden olabilecek en hızlı erişime sahip olacak ve oluşabilecek lokasyonel arızalardan, erişim kesintilerinden en düşük seviyede etkileneceklerdir.

Yüksek İnternet Erişim Kapasitesi

TTVM Gayrettepe veri merkezi, internet erişimi %100 yedekli olarak toplamda 80 Gbit/Sn‘lik bir çıkışa sahip. Bu, Türkiye’deki en büyük internet omurgalarından biri anlamına geliyor. Turhost Hosting olarak internet erişim omurgamız %100 yedekli biçimde 2×10 Gbit/Sn‘ye yükseltildi. Yani internet erişim kapasitemiz bir önceki kapasitemize göre 20 kat arttı. Çok yakında yeni kurumsal veri merkezi hizmetlerimiz de devreye giriyor.

Tüm yeni kullanıcılarımıza (Web Hosting, Cloud Sunucu, Kiralık Sunucu ve diğer hizmetler) artık bu yeni altyapımız üzerinden hizmet veriyoruz. Eski kullanıcılarımızın da planlı bir şekilde yeni altyapımıza taşınma çalışmaları devam etmektedir.

Bizden ayrılmayın, yeniliklerimiz devam edecek! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir