IceWarp Nedir? IceWarp Neden Kullanılır?

IceWarp Nedir? IceWarp Neden Kullanılır?

Bugün IceWarp Nedir? IceWarp Neden Kullanılır? sorusunu; MS Exchange, Office 365 ve G Suite’e alternatif arayanlar için yanıtlıyoruz!

Günümüzde e-posta kullanımı en büyük anlık mesajlaşma ve sosyal medya platformlarının bile rekabet edemeyeceği büyüklükte bir hacme sahip: Tüm dünyadaki e-posta kullanıcılarının sayısı 4 milyardan fazla ve bir günde gönderilen e-posta sayısı 306 milyar.

Bu, özellikle işletmeler açısından çalışma ortamında, iletişim kurma ve işbirliği yapma şeklinde sağlam çözümlerin gerektiğinin göstergesi olarak yorumlanmakta ve temelleri, iş süreçleri e-posta ve sanal ekip çalışmalarına dayanan işletmeler için e-posta ve işbirliği odaklı dijital araçlara olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır.

IceWarp Nedir?

IceWarp, Dünya çapında 50 milyondan fazla kullanıcısı olan popüler bir e-posta ve işbirliği çözümüdür. Gerçek zamanlı ekip çalışması için araçlar ve basitleştirilmiş paylaşım seçeneklerini kullanıcı dostu bir arayüzle sunan IceWarp, ekip çalışmaları açısından yenilikçi bir “hepsi bir arada” platformu olarak tasarlanmıştır.

IceWarp’in Özellikleri

Dünya çapında çok sayısa şirkette yaygın olarak kullanılan kurumsal işbirliği yazılımıyla ön plana çıkan IceWarp, şu anda MS Exchange, Office 365 ve G Suite’in yerine kullanılabilecek tek güçlü alternatiftir. IceWarp, ekip üyelerini tek bir ortamda buluşturarak daha üretken olmaları için elverişli çalışma alanları sağlar.

Özel bulut seçenekleri, MDM ile entegre izinsiz giriş önleme sistemi ve 2FA ile hesap düzeyinde güvenlik kontrolleri gibi bileşenlere sahip olan IceWarp’ın diğer özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kayıt ve ekran paylaşımı ile uçtan uca şifreli video konferanslar
  • Ücretsiz misafir erişimli genel ve özel ekip sohbetleri
  • Çevrimiçi ve masaüstü ofis ile belge düzenleme
  • Özel mesajlaşma ve görüntülü görüşmeler
  • E-posta, kişiler, takvim ve görevlerin tam senkronizasyonu için Outlook uyumluluğu ve yerel masaüstü istemcisi
  • E-posta arşivleme
  • Kötü amaçlı yazılımlara karşı gelişmiş koruma, zero hour koruması, kimlik avı, DLP

IceWarp Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bilindiği üzere çok sayıda araştırma; ortak bir amaç için çalışan ekiplerin 5 kat daha iyi performans gösterdiğini, işbirliği ve ekip çalışmasının etkili iletişim ve daha iyi performans için önemli olduğunu vurgulayan sonuçlar sunmaktadır.

Takım çalışmasının önündeki engellerin üstesinden gelmek ve işbirliğini destekleyen bir çalışma ortamı yaratmak isteyen şirketler ekosistemlerini, çalışanlar arasında sorunsuz bir şekilde etkileşime izin veren entegre araçlarla donatmalıdır.

Ayrıca geçtiğimiz süreçte sosyal mesafe gereksinimleri ve karantinalar, şirketlerin iş modellerini yeniden yapılandırarak uzaktan çalışmaya uyum sağlamasını zorunlu hale getirmişti. Tamamen olmasa da hala birçok şirket uzaktan çalışmayı tercih etmekte.

Tüm bu araştırmalar ve gelişmeler, çalışanları farklı şehirler, ülkeler ve hatta saat dilimlerine rağmen bir arada tutmanın artık zorunlu bir ihtiyaç olduğunu vurgulamaktadır.

Bu noktada zaman tasarrufu, ekip ilişkilerini güçlendirme, daha iyi proje yönetimi ve organizasyon odağıyla güçlü bir e-posta ve işbirliği aracı olarak karşımıza çıkan IceWarp, başarılı bir iş stratejisinin en önemli destekleyicilerinden.

E-postadan TeamChat’e, kaydedilebilen video konferanslardan belge paylaşımı ve ortak düzenlemeye; ekip çalışmasını tüm yönleriyle en iyiye ulaştırmaya odaklanan IceWarp, yalnızca uygun maliyeti değil veri güvenliğini de önemsiyor. “IceWarp Security” bileşenleri uçtan uca şifrelenmiş kanallar, 2 faktörlü kimlik doğrulama ve kimlik sahtekarlığı ile kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı Zero Hour koruması sunarak gizli ve hassas verileri güvence altına alıyor. Ayrıca IceWarp, yerel veri merkezlerinde veri kaydetme tercihinde GDPR + HIPAA uyumlu.

Dahası kurumsal e-posta iletişimi ve işbirliği çözümleri geliştirmede liderlik yarışının güçlü rakiplerinden olan IceWarp, veri taşımada eski ve yeni platformlar arasındaki uyumsuzluk veya kesinti olasılığına karşı tüm verilerinizi güvenli ve sorunsuz bir şekilde taşıyacak şekilde tasarlanmış. Exchange, Microsoft 365, Google Workspace ve ZOHO’dan sorunsuz geçiş vadeden IceWarp; sıfır kayıp ve sıfır aksama süresi ile platformlar arasında geçişi de kolaylaştırıyor.

Özet

Dünya çapında 50’den fazla ülkede 50 milyondan fazla kullanıcıya ve 50.000 müşteriye hizmet veren IceWarp, kurumsal işbirliği ve üretkenlik odağıyla tasarlanan ve işletmeler için sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş iletişim çözümleri sağlayan kullanıcı dostu bir e-posta ve işbirliği platformudur.

Özetle IceWarp Nedir? IceWarp Neden Kullanılır? sorusunun, yüksek düzeyde işbirliğine dayalı çevrimiçi ofis çözümü arayanların en iyi alternatifi bulmalarına neden olabileceğini söyleyebiliriz.