En İyi WordPress E-Ticaret Temaları

En İyi WordPress E-Ticaret Temaları

Online ürün satışı, geniş müşteri kitlelerine ulaşmak isteyen firmalar için şüphesiz ki eşi benzeri olmayan bir fırsat.  Bu fırsatı iyi değerlendirmenin yollarından biri en iyi WordPress e-ticaret temaları arasından işlevselliği yüksek birini tercih etmek.

NOT: Hız testlerinin farklı demolarda farklı sonuçlar vereceğini, sayfa boyutunun, testin yapıldığı sunucunun lokasyonunun etkili olabileceğini, tema hızının optimize edilebilir olduğunu ve Google PageSpeed Insights’tan 100 puan almanın oldukça zor olduğunu unutmamanız dileklerimizle…

SHOPKEEPER E-Ticaret Teması

SHOPKEEPER E-Ticaret Teması, woocommerce temaları
Pingdom Hız Skoru: 73/100 Yüklenme Süresi: 3.26 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 59 (masaüstü), 31 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C %75 Yslow D % 62

***Ölçümler Shopkeeper demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Kodlama bilmeden de göz alıcı tasarımlara sahip web siteleri oluşturmak için hazır şablonlar içeren Shopkeeper, Hubspot, Techradar, Hongkiat, Colorlib, WPEngine, NP Digital, Sitepoint tarafından test edilen ve önerilen en iyi WordPress temalarından biri.

Shopkeeper, onlarca farklı ana sayfa düzeni, tam ekran slider, WooCommerce uyumu, çok sayıda başlık stili ve ürün katalogları ile online mağazalar için özel hazırlanmış sayfalar sunuyor. Çok satan WordPress e-ticaret temalarından olan Shopkeeper’ın WPML desteği ile sitenizi istediğiniz dile çevirmeniz de mümkün.

DIVI  E-Ticaret Teması

DIVI,  E-Ticaret Teması
Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 1.13 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 69 (masaüstü), 15 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %90, Yslow C % 79

***Ölçümler Divi preview demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Divi; sürükle-bırak özelliği, fiyat tabloları, videolar içeren sliderlar ve müşterilerin ürünleri değerlendirmesini sağlayan puanlama modülü gibi güzelliklerle dolu WooCommerce uyumlu ve hız odaklı bir WordPress teması. Çince, Arapça, Rusça ve İspanyolca gibi 30’dan fazla dil için çeviri desteği sunan Divi, Dünya çapında ürün pazarlamak isteyenler için oldukça güçlü bir alternatif. Divi ile e-ticaret dışında farklı konseptlerde siteler oluşturmak da mümkün.

HALENA E-Ticaret Teması

Halena WordPress e-ticaret teması
Pingdom Hız Skoru: 77/100 Yüklenme Süresi: 5.62 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 67 (masaüstü), 42 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %71, Yslow C % 69

***Ölçümler Halena  main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Halena, 4 farklı ana sayfa demosu içeren,  minimalist ve modern tasarımlar sunan WooCommerce eklentili bir WordPress teması. Alışveriş Sepeti, sipariş ve ödemeler, ürün filtreleri ve en çok satan ürünlerin gösterildiği bölümler gibi detayların dikkatlice tasarlandığı bu temada, tek bir tıklama ile kurulabilen demoları dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ayrıca gelişmiş AJAX filtresi sayesinde, müşterileriniz aradıkları özelliklere sahip ürünlere kolaylıkla ulaşabilir.

FLATSOME E-Ticaret Teması

FLATSOME, E-Ticaret Temaları
Pingdom Hız Skoru: 83/100 Yüklenme Süresi: 1.89 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 86 (masaüstü), 39 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %88, Yslow C % 79

***Ölçümler Flatsome Classic Shop demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Flatsome; son zamanların gözdesi parallax etkisini barındıran oldukça şık bir tema. Sayfanın aşağıya doğru kaydırılması sırasında arka plandaki görselin ön plandaki içerikten farklı hızda hareket etmesini sağlayan bu etki ile hızlı yüklenen sayfalarda göz kamaştırıcı tasarımlar oluşturabilirsiniz. 

Mega menü, bültenler ve portfolyolar için özel sayfalar, dilek kutusu, SEO çalışmalarınızda işinize yarayacak blog sayfası, satış noktalarınızı işaretleyebileceğiniz Google Haritalar desteği gibi birbirinden güzel özelliklerle Flatsome, tüm bakışları üzerinde toplayan web siteleri oluşturmanın çok da zor olmadığının kanıtı.

DEPOT E-Ticaret Teması

DEPOT, online shopping temaları
Pingdom Hız Skoru: 65/100 Yüklenme Süresi: 1.19 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 4 (masaüstü), 26 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed E %50, Yslow, D % 68

***Ölçümler Depot-Main Home demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Depot, e-ticaret siteleri için oldukça donanımlı bir WordPress teması. İşinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm gerekliliklere sahip. Özelleştirilebilir çok sayıda ana sayfa ve iç sayfa şablonu ile titizlikle hazırlanmış blog ve portfolyo tasarımları içeren Depot; ürünlerinizi tüm detaylarıyla sergilemenizi sağlıyor.

Satışlarınızı artıracak fonksiyonellikte bir tema olan Depot, pratiklik sunan kategoriler ve fiyat filtreleri dışında, sipariş takibi, kullanıcı kaydı ve girişi, hızlı bakış kutucuğu ve geniş ürün yelpazesine uygun şablonlara sahip.

Ayrıca, Depot ile ürünleriniz için galeriler oluşturabilir, kullanıcı yorumları, ürün sayfasına indirimlerin ve özel tekliflerin yansıtılması gibi özelliklerle web sitenizi dönüşüm odaklı kılabilirsiniz.

ARTEMIS E-Ticaret Teması

Artemis Woocommerce teması, 2022
Pingdom Hız Skoru: 74/100 Yüklenme Süresi: 7.16 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 42 (masaüstü), 14 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed F %41, Yslow, C % 72

***Ölçümler Artemis-Allure demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Aslında çok amaçlı bir WordPress teması olan Artemis, geniş kitlelere ürün pazarlamak isteyenler için de çok sayıda online satış / e-ticaret demosuna sahip. Artemis; WooCommerce uyumu, Visual Composer denen sürükle-bırak özellikli site oluşturucusu ve çok sayıda slider seçeneği gibi güzellikleriyle; fonksiyonellik ve görselliği birleştirerek zarif ve sofistike tasarımlara imza atmanızı hedefliyor.

LOTUS E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 3.33 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 64 (masaüstü), 37 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C %77, Yslow, D % 67

***Ölçümler Lotus main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Sadeliği ve minimalistliği ile büyülemeyi başaran, etkileyici online satış siteleri yapabileceğiniz bir WordPress teması; Lotus. Ana sayfa başlığının hemen altında, sayfa genişliğinde göz alıcı bir slider müşterilerinizi karşılıyor. Lotus’un ürünleri ön plana çıkaran tasarımına ek olarak, markanızı yansıtacak özelleştirmeleri yapmanızı sağlayan çok sayıda seçenek sunması da cabası.

X-STORE E-Ticaret Teması

X-STORE, online satış sitesi temaları
Pingdom Hız Skoru: 94/100 Yüklenme Süresi: 748 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 94 (masaüstü), 66 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %98, Yslow, A % 99

***Ölçümler X-Store default demo üzerinden hesaplanmıştır.

X-Store;  elektronik, mobilya, kıyafet, çiçek gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda satış sitesi için kullanılabilen modern bir WordPress teması. Tasarım üzerinde değişiklikler yapabilmeniz için Photosop dosyaları içeren X-Store; mega menü, ürün filtreleme, hızlı bakış, katolog modu ve kullanıma hazır demoları ile satışlarınızın artmasında etkili olmayı amaçlıyor.

WOODMART E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 90/100 Yüklenme Süresi: 1.38 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 56 (masaüstü), 22 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %100, Yslow, A % 99

***Ölçümler WoodMart main demo üzerinden hesaplanmıştır.

WoodMart; 70’den fazla demo, retina ready denen çözünürlüğü yüksek, net ve keskin görüntü kalitesi, sürükle-bırak site oluşturucu, çok sayıda şablon ve başlık stili sunan rengarenk bir tema.

Hem masaüstü hem mobil için uyumlu olması, özelleştirilebilir font ve renk seçenekleri, S/M/L gibi ürün boylarını ve satışta olan ürün renklerini göstermesi, filtreleme özellikleri ve arama sözcüğünü otomatik tamamlaması gibi detaylarla dolu olan WoodMart, markanızı parlatmaya aday.

En iyi WordPress e-ticaret temaları araştırmanızı genişletmek için “En İyi Kurumsal WordPress Temaları” adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir