En İyi WordPress Temaları

En İyi WordPress Temaları

Bu satırlarda buluşmamıza sebep olan gündeminiz; sitenizin o tam hayalinizdeki haline kavuşmasıysa doğru yerdesiniz! Web sitenizin en iyi WordPress temaları arasından; sizi, nişinizi en iyi yansıtan, amacınızı en net anlatan temaya kavuşması için hız skorlarını da dahil ettiğimiz incelemelerimize göz atmanız yeterli.

NOT: Hız testlerinin farklı demolarda farklı sonuçlar vereceğini, sayfa boyutunun, testin yapıldığı sunucunun lokasyonunun etkili olabileceğini, tema hızının optimize edilebilir olduğunu ve Google PageSpeed Insights’tan 100 puan almanın oldukça zor olduğunu hatırlatmakta yarar var.

AVADA – WordPress Teması

en çok satan WordPress teması, Avada
Pingdom Hız Skoru: 80/100 Yüklenme Süresi: 1.93 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 76 (masaüstü), 27 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %99, Yslow A % 91

***Ölçümler Avada-Live demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Avada; performans, kullanım kolaylığı, teknik destek ve ücret gibi kriterler açısından tam not almayı ve bugüne kadar 825.000’den fazla site sahibinin tercihi olmayı başarmış bir WordPress teması. Olabildiğince hızlı bir başlangıç yapmanız amacıyla hazırlanan tema sınırsız dizayn seçenekleri sunarak, WordPress web siteniz için eşsiz bir görünüm elde etmenizi mümkün kılıyor.

Tüm zamanların en çok satan WordPress teması olan Avada ile başlangıç seviyesindeki site sahipleri; fotoğrafçılık, otel, seyahat, moda ya da alışveriş sitesi gibi çok sayıda Avada demolarından birini seçerek demonun içeriğini kendi sitelerinin içeriği ile kolaylıkla değiştirebiliyor.

en popüler WordPress teması

Tasarım içerisindeki bölümlerin ayarlanabilir genişlikte olması; Avada’nın mobil uyumlu olması özelliğinden hiç birşey kaybettirmiyor. Avada ile birlikte sunulan Fusion Core eklentisi ile kolaylıkla slider (kayan resimler), CSS 3 animasyonları (hava kabarcığı, uçan kuşlar, hareketli yükleniyor simgesi ya da animasyonlu yazılar…), shortcode generator (kısa kod üreticisi) ve mega menü ekleyebilirsiniz. Ayrıca blog, portolyo, forum gibi bölümleri de sitenize entegre edebilirsiniz.

ENFOLD – WordPress Teması

Pingdom Hız Skoru: 78/100 Yüklenme Süresi: 974 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 97 (masaüstü), 73 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %92, Yslow C % 78

***Ölçümler Enfold-Start Up Business demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Enfold en çok satan en popüler WordPress temalarından biri. Sürükle bırak mantığıyla çalışan kullanıcı dostu gelişmiş bir şablon düzenleyicisine sahip. SEO optimizasyonu, mega menüler, çok sayıda başlık düzeni, her tür ekran ölçüsüne uyumlu tasarım, 35’ten fazla demo, 308.000 kullanıcı, 7/24 destek ve güncelleme avantajı gibi çok sayıda güzelliğiyle Enfold, hem kişisel hem de kurumsal web sitelerinin çokça tercih ettiği WordPress teması olmaya devam ediyor.

Web sitenizle ilgili hoşlanmadığınız her detayı kolaylıkla değiştirebileceğiniz Enfold sayesinde, son derece çekici tasarımlara sahip e-ticaret, rezervasyon, portfolyo, galeri, video ve oyun siteleri gibi farklı odaklarda, hızlı yüklenen profesyonel web siteleri oluşturabilirsiniz.

ASTRA – WordPress Teması

ücretsiz wordpress teması
Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 1.39 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 94 (masaüstü), 60 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %91, Yslow C % 71

***Ölçümler Astra 2.2.0 demo versiyonu üzerinden hesaplanmıştır.

Astra, markanıza uygun renk ve fontları bulmakta zorlanmayacağınız, çok dilli web sitesi oluşturmayı mümkün kılan, Arapça gibi sağdan sola okunan diller için uyumlu, SEO dostu ve ücretsiz bir tema.

free wp theme
Astra’nın yüklenme hızı Google’ın tam da istediği gibi; 2 saniyeden az.

Latince’de zorlukları aşarak yıldızlara ulaşmak anlamanı gelen Astra; hız odaklı bir WordPress teması için seçilebilecek en güzel temalardan biri. Birbirinden şık , özenli ve göz alıcı tasarımlara sahip 70’den fazla demodan bir tanesini seçmeye çalışmaksa gerçekten kolay değil.

ULTRA – WordPress Teması

ultra, en hızlı wp temaları
Pingdom Hız Skoru: 83/100 Yüklenme Süresi: 3.42 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 76 (masaüstü), 41 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %91, Yslow C % 77

***Ölçümler Ultra Restaurant demosu üzerinden hesaplanmıştır.

En sevilen, en esnek WordPress temalarından biri olan Ultra, hazır şablonları sitenize uyarlayabileceğiniz tek tıkla kurulabilen 60’dan fazla demoya sahip. Ultra’nın popüleritesini artıran özellikleri hemen sıralayalım:

  • Sürükle bırak, mega menü, görsel filtreler
  • WooCommerce entegrasyonu,
  • WordPress’in en son sürümüyle uyum garantisi,
  • çok dilli web sitesi oluşturma
  • Site başlığı ve stili için 17 farklı alternatif,
  • 5 farklı şablonda yazı/post yayınlama seçeneği,
  • başlık arkaplanı için slider, video, değişen renkler gibi 6 farklı seçenek

Ultra, sayfayı aşağı doğru kaydırırken arka plandaki içeriği farklı hızlarda hareket ettiren parallax scrolling gibi animasyon efektlerine sahip bir WordPress teması olarak da beğenileri toplamaya devam ediyor.

OCEAN WP – WordPress Teması

oceanwp, hızlı tema
Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 1.17 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 95 (masaüstü), 60 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %91, Yslow C % 71

***Ölçümler Ocean WP 1.7.3 versiyonu üzerinden hesaplanmıştır.

Ücretsiz verisyonunu 700.000’den fazla kişinin kullandığı ve özellikle online satış yapan işletmeler için önerilen Ocean WP; 5.400.000’i aşan indirme oranı ile WordPress’in en çok tercih edilen temalarından biri. Bunun en önemli nedeni ise en hızlı yüklenme süresine sahip WordPress temalarından biri olması.

Mobil uyumlu ve SEO dostu Ocean WP’nin çok sayıda demo seçeneği ile dakikalar içinde seçkin ve profesyonel görünen bir web sitesi oluşturmanız oldukça kolay. Ocean WP ile istediğiniz her şeyi sitenize sürükle-bırak yöntemiyle ekleyebilir, son gönderilerinizi bir slider’da gösterebilirsiniz. Ayrıca WooCommerce entegrasyonu, mega menü, yerleşik ikonlar gibi özellikler ve 20’den fazla eklenti ile işlevsel bir web sitesine sahip olmanız için her şey düşünülmüş.

DIVI – WordPress Teması

divi, seo dostu wordpress teması
Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 1.13 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 69 (masaüstü), 15 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %90, Yslow C % 79

***Ölçümler Divi main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Divi sadece bir WordPress teması değil, aynı zamanda oldukça gelişmiş ve üstün özellikler içeren Builder denen bir site oluşturucuya sahip çok eğlenceli bir sihirbaz. Divi ile sitenizi tasarlarken önceden hazırlanmış 2000’den fazla ücretsiz şablon ile hangisini oynacağınızı bilemediğiniz bir ev dolusu oyuncak arasında kalmış gibi hissetmeniz olası.

800.000’den fazla kullanıcıya sahip Divi ile online satış, teknoloji, sağlık, güzellik, eğitim, yemek gibi çok farklı amaca hizmet eden profesyonel görünümlü hızlı yüklenen çarpıcı web siteleri oluşturulabilir.

Divi, sitenizi düzenlerken yaptığınız değişiklikleri anında görebileceğiniz harika bir görsel editöre sahip ve bu muhtemelen şimdiye kadar site tasarımı ile ilgili başınıza gelen en sevimli şey.

SHOPPE – WordPress Teması

shoppe, e-ticaret teması, woocommerce temaları
Pingdom Hız Skoru: 81/100 Yüklenme Süresi: 879 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 64 (masaüstü), 42 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %88, Yslow D % 69

***Ölçümler Shoppe Cameras demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Bir kaç dakika içinde, e-ticaret sitesi hazırlamak için kullanabileceğiniz en iyi ve en hızlı WordPress temalarından biri; Shoppe. Shoppe ile kuracağınız web sitesiyle markanıza seçkin bir imaj kazandırmak zor değil.

Shoppe; sepete bir ürün eklediğinde, sayfayı yeniden yüklemeden sayfanın en üstünde yer alan sepetin anında güncellenmesini sağlayan Ajax sepeti gibi harika detaylarla dolu. Ürünle ilgili sayfaya geçmeden detaylı bilgi veren hızlı bakış kutucuğu, ürün görüntüsü üzerine gelindiğinde, müşterinin ürüne ait tüm resimlerini görmesini sağlayan slider, favori ürünler listesi bunlardan sadece birkaçı.

FLATSOME – WordPress Teması

Flatsome, WordPress e-ticaret teması
Pingdom Hız Skoru: 83/100 Yüklenme Süresi: 1.89 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 86 (masaüstü), 39 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %88, Yslow C % 79

***Ölçümler Flatsome Classic Shop demosu üzerinden hesaplanmıştır.

En çok satan WordPress e-ticaret teması olan Flatsome ile WooCommerce entegreli, oldukça hızlı yüklenen sayfalara sahip, memnuniyet seviyesi yüksek kullanıcı deneyimleri sunan online satış siteleri hazırlayabilirsiniz. Mağaza odaklı WordPress temaları araştırmanızı genişletmek isterseniz En İyi WordPress E-ticaret temaları adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kolay kurulum sihirbazı, reklam ve duyurularınızı kolaylıkla yayınlayabileceğiniz mobil uyumlu banner ve slider sistemi, parallax efekti, CSS animasyonları, sınırsız başlık seçeneği gibi muhteşem özelliklere ek olarak Flatsome tümüyle SEO dostu bir WordPress teması.

Flatsome’ın artıları arasında; online katalog ve portfolyoların oluşturulması ve değişikliklerin canlı önizlemesinin yapılabilmesi yer alıyor. Flatsome demoları sadece alışveriş siteleri düşünülerek hazırlanmamış; online satış yapmayan kurumsal firmalar için de çok şık demolar mevcut.

İşlevsel ve göz alıcı tasarımlara sahip, tanıtım ve pazarlama odaklı bir web sitesi için En İyi WordPress Kurumsal Temaları ile ilgili incelememizi okuyabilirsiniz.

JUPITER – WordPress Teması

Jüpiter WordPress Teması, WooCommerce teması
Pingdom Hız Skoru: 82/100 Yüklenme Süresi: 1.05 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 94 (masaüstü), 55 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %94, Yslow A % 95

***Ölçümler Jüpiter Education-University demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Jüpiter, yüksek hız ve performansa sahip siteler yaratmakla ünlü. Firmalardan sanatçılara, blog yazarlarından web tasarımcılarına kadar 160.000’den fazla web sitesi sahibinin tercihi Jüpiter, ödeme optimizasyonu ve son WordPress güncellemeleriyle hayatımıza giren FSE (Tam Site Düzenlemesi) gibi güçlü özelliklerle ön plana çıkıyor. Jüpiter, sürükle-bırak özellikli sayfa oluşturucu, fotoğrafların çözünürlüğünü ayarlayabilme gibi düzinelerce özellik ve seçenekle oldukça işlevsel ve interaktif web sitelerine imza atmaya devam ediyor.

İşinizi fazlasıyla kolaylaştıracak PSD / Sketch dosyası mevcut olan 450’den fazla tek tıkla kurulan hazır site şablonu sunan bu harika WordPress teması, e-ticaret odağını artıran son geliştirmelerle, kişiselleştirilmiş ürün listeleri gösterme ve piyasadaki en hızlı, en gelişmiş filtreleme dahil çok sayıda işlevsellik sunuyor.

Woo-Commerce temaları, genelde kullanıcılara kişiselleştirme için fazla alan bırakmayan önceden tasarlanmış sayfalardan oluşur. Fakat Jüpiter, bunu değiştirmeyi hedefliyor. Nasıl mı? İlgi çekici ve dönüşüm sağlayan ödeme sayfaları tasarlamanıza imkan vererek: Ödeme, çapraz satış ve teşekkür ekranları için görünümü ve içeriği özelleştirmenizi sağlıyor, önceden doldurma, otomatik tamamlama, hızlı ödeme gibi özelliklerle müşterinize zamanı kazandıracak hızlı ödeme özellikleri içeriyor.

UNCODE – WordPress Teması

uncode, WPML tema
Pingdom Hız Skoru: 79/100 Yüklenme Süresi: 1.73 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 82 (masaüstü), 36 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %90, Yslow B % 89

***Ölçümler Uncode Classic Agency demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Forbes ve Medium gibi ünlü isimlerin ve teknoloji bloglarının tercihi Uncode detaylara, esnekliğe, performansa özen gösteren pixel uzmanı bir WordPress teması. Web sitenizde sattığınız ürünü ya da yazdığınız konuyu olduğundan daha iyi gösterecek bir temayla güçlenmek, parlamak ve hayranlık uyandırmak isterseniz, Uncode tam size göre.

Çarpıcı görsellikte, tonlarca opsiyona sahip SEO dostu Uncode ile temanın her bir parçasını özelleştirebilirsiniz. Ne tür bir site kurmak istediğiniz farketmez, Uncode ile farklı amaçlara yönelik son derece şık, hızlı yüklenen ve seçkin görünen web siteleri oluşturabilirsiniz.

Wireframes Plugin ile birleştirilebilen ve değiştirilebilen 550’den fazla özenle tasarlanmış bölüm şablonunu kolaylıkla içe aktarmanıza olanak tanıyan tema, en popüler çoklu dil çözümü olan WPML tarafından onaylanmış durumda. Ek olarak, Uncode RTL’yi de destekliyor.

NEWSPAPER – WordPress Teması

Pingdom Hız Skoru: 73/100 Yüklenme Süresi: 3.38 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 79 (masaüstü), 45 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %92, Yslow C % 78

***Ölçümler Newspaper Life News demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Bitcoin, Uber, Share America, Rock Space gibi tanınmış isimlerin arkasında trend belirleyici tasarımlara sahip bir tema var; Newspaper. Tüm zamanların en çok satan WordPress haber teması Newspaper, özellikle haber, spor, gazete, dergi gibi yayıncılık siteleri için biçilmiş kaftan (En İyi WordPress Haber Temaları yazımızla bu türün en iyilerini keşfedebilirsiniz).

120.000’den fazla kullanıcıya ve tek tıklama ile kurulabilen 135’ten fazla demoya sahip Newspaper; hız, performans ve işlevsellik açısından en iddialı ve en çok sevilen WorPress temalarından.

SOLEDAD – WordPress Teması

soledad, haber teması, dergi teması, seo uyumlu tema
Pingdom Hız Skoru: 90/100 Yüklenme Süresi: 1.04 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 95 (masaüstü), 70 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C %73, Yslow B % 88

***Ölçümler Soledad Hipster demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Bu yılın en çok satan haber ve dergi teması Soledad, bulut kitaplığındaki önceden oluşturulmuş 1300’den fazla hazır blok ve şablonla benzersiz web siteleri oluşturmanızı sağlayan ünlü bir WordPress Teması.

WordPress haber temaları, Google Core Web Vitals optimize tema

Google Core Web Vitals için optimize edilen tema, sayfa hızı konusunda iddialı. Yüksek trafikli sitelerin sorun yaşamasını engelleyen geliştirmelere ve hız optimize edici dahili bir modüle sahip. Çoğu önbelleğe alma eklentisiyle de uyumlu.

THE7 – WordPress Teması

The7, özelleştirilebilir tema
Pingdom Hız Skoru: 81/100 Yüklenme Süresi: 1.75 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 61 (masaüstü), 18 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed D %67, Yslow B % 85

***Ölçümler The7 main demo üzerinden hesaplanmıştır.

The7, özelleştirme/kişiselleştirme vurgusu ile web sitenizin en küçük detayları için bile değişiklikler yapmanızı mümkün kılan güçlü bir WordPress teması. SEO dostu ve mobile uyumlu temanın Woocommerce entegrasyonu, portfolyo ve fotoğraf galerileri ekleme gibi işlevsellikleri tercih edilebilirliğini artırıyor.

The7 ile seçtiğiniz şablondaki içeriği kendi sitenizin içeriği ile değiştirmeniz ve çok kısa sürede şık, hızlı yüklenen web sayfaları oluşturmanız mümkün.

THE GEM – WordPress Teması

çok yönlü WordPress teması, the gem
Pingdom Hız Skoru: 70/100 Yüklenme Süresi: 3.44 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 85 (masaüstü), 44 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %89, Yslow C % 78

***Ölçümler The Gem’in Creative Dark demosu üzerinden hesaplanmıştır.

En popüler premium WordPress temalarından biri olan TheGem, tek tıklamayla yüklenen ve son derece özelleştirilebilir, kullanıma hazır 400’den fazla demo sunuyor. TheGem’in demolarının her biri ayrı bir tema olarak satılabilecek kadar yüksek standarda sahip.

Kodlama gerekmeksizin, tek bir kod satırına dokunmadan yüksek performanslı web siteleri oluşturmanıza yardımcı olan SEO dostu ve mobil uyumlu bu modern, çok yönlü WordPress teması, çok satan bir temadan beklendiği üzere WooCommerce, Contact Form 7, Yoast SEO gibi popüler eklentilerle uyumlu.

BE – WordPress Teması

Çok Amaçlı WordPress Teması, be, betheme
Pingdom Hız Skoru: 75/100 Yüklenme Süresi: 724 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 88 (masaüstü), 55 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %96, Yslow B % 84

***Ölçümler Be’nin default demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Hız konusunda oldukça iddialı olan BE; yıllardır en iyi WordPress temaları arasında yer alan, zamandan tasarruf etmenize ve özgürlüğün tadını çıkarmanıza olanak tanıyan çok amaçlı bir tasarım dehası. 250 000’den fazla kullanıcıya sahip Betheme detaylı video tutorial desteğiyle de öne çıkıyor.

Sayısız demo ve 200’den fazla kısa kod seçeneği sunan, her tür projeye hızlıca adapte edebileceğiniz bu WordPress temasının100’lerce yerleşik opsiyonuyla; renk, yazı tipi, SEO, sosyal medya, kenar çubuğu, çeviri ve altbilgi bölümüne dair ayarlamalar yapabilir, web sitenizdeki blog, portföy ve mağaza sayfalarına modern dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

BRIDGE – WordPress Teması

BRIDGE, CREATIVE WordPress Teması
Pingdom Hız Skoru: 71/100 Yüklenme Süresi: 1.74 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 67 (masaüstü), 30 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed E %50, Yslow C % 77

***Ölçümler Bridge’in Coming Soon /one page demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Dünya çapında 180 000 sitede kullanılan ve 610’dan fazla demoya sahip olan Bridge, ThemeForest’ta en çok satan kreatif temalardan biri. Hayal edebileceğiniz her niş için mükemmel bir demo koleksiyonu sunan Bridge’in rakiplerinden farkı, farklı demoları birleştirmenize izin vermesiydi ancak şu an önde gelen birçok tema bu özelliği hızlıca benimsemiş durumda.

Dilediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz 115 güçlü kısa kod ve geniş animasyon koleksiyonu ile Bridge; sitenizi bambaşka boyutlara taşımaya aday.

SALIENT – WordPress Teması

SALIENT WordPress Teması
Pingdom Hız Skoru: 94/100 Yüklenme Süresi: 2.38 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 93 (masaüstü), 62 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %93, Yslow A % 92

***Ölçümler Salient’in Business 3 demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Themeforest’ta bulunan en iyi WordPress temalarından biri olan Salient, güçlü performans isteyenler ve işlevsel mega siteler arayanlar için mükemmel bir seçenek. Yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz sınırsız özelleştirme seçeneği sunan tema; 130 000 kullanıcıya ve teknik beceri gerekmeden benzersiz web siteleri oluşturmanız için birbirinden hızlı 285’ten fazla demoya sahip.

PORTO – WordPress Teması

porto, tema
Pingdom Hız Skoru: 93/100 Yüklenme Süresi: 4.17 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 85 (masaüstü), 78 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A % 95, Yslow A % 90

***Ölçümler Porto’nun CV – Portfolio – Resume demosu üzerinden hesaplanmıştır.

En Popüler 20 WordPress teması arasında en çok oy alan (5 üzerinde 4.92) tema olan Porto, hız testlerinde A değerine sahip olabileceğiniz web siteleri için oldukça iddialı! Sitenizi diğer temalara kıyasla süper hızlı yapan özel hız optimizasyonu sihirbazına sahip Porto; 130’dan fazla demosu ile tasarım trendlerini yakalayan en iyi WordPress temaları arasında.

Porto’nun çok amaçlı demolarıyla, sevdiğiniz bölümlerini birleştirebilir, birindeki slider ile diğerindeki banner’ı, seçtiğiniz demoya ekleyebilirsiniz. Mobil uyum, tek tıkla kurulum gibi artık her temada standart olan özelliklere ek olarak sürükle – bırak özelliğine sahip header (başlık) oluşturucu ile mevcut öğeleri seçerek ya da kısa kodlar ve HTML kodu ekleyerek dilediğiniz tarz başlıklar oluşturabilirsiniz.

IMPREZA – WordPress Teması

impreza, wp tema
Pingdom Hız Skoru: 84/100 Yüklenme Süresi: 1.37 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 95 (masaüstü), 70 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B % 85, Yslow B % 89

***Ölçümler Impreza’nın Multi-Purpose demosu üzerinden hesaplanmıştır.

% 92 pozitif feedback oranına sahip Impreza’nın, en çok satılan en iyi WordPress temaları arasında yer alması şaşırtıcı değil. Oldukça fonksiyonel, göz alıcı demolarının renk skalasını değiştirebilir, öğe yerleşimini yeniden düzenleyebilirsiniz. Hazır demolara animasyonlar ekleyebilir, yaptığınız her değişikliğin gerçek zamanlı olarak nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

WooCommerce, WPML, Gravity Forms, Contact Form 7, bbPress ve TablePress gibi eklentilerle sorunsuz çalışan Impreza, retina-ready ve mobil uyum gibi özellikleri sayesinde büyük HD ekranlardan akıllı telefonlara kadar tüm cihazlarda büyüleyici görünen web sitelerinin mimarı olmanızı sağlıyor.

WOODMART – WordPress Teması

WoodMart, WooCommerce teması, online mağaza, e-ticaret, online satış temaları
Pingdom Hız Skoru: 92/100 Yüklenme Süresi: 1.50 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 59 (masaüstü), 21 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A % 100, Yslow A % 95

***Ölçümler WoodMart demosu üzerinden hesaplanmıştır.

WoodMart, WooCommerce ile birlikte kullanılan eklentilere gerek duyulmaması için tasarlanan bir hepsi bir arada çözümü.

Modern temaların tüm trend özelliklerini bünyesinde barındıran WoodMart, daha 5 yaşında olmasına rağmen online satış temaları kategorisinde gözünü pazar liderliğine dikmiş durumda.

WoodMart; çiçekçiden, kozmetiğe farklı nişlerde online mağazalar / e-ticaret siteleri oluşturmanız için tasarlanmış, sınırsız özelleştirme seçeneğine sahip 70’ten fazla hazır demo ve şablon içeriyor.

PHLOX PRO – WordPress Teması

PHLOX PRO, WordPress Teması
Pingdom Hız Skoru: 81/100 Yüklenme Süresi: 2.40 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 58 (masaüstü), 26 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C % 74, Yslow B % 83

***Ölçümler Phlox’un Classic Blog demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Toplam 248 dolar değerinde 9 premium eklentiyi ücretsiz olarak temaya dahil etmesiyle dikkatleri çeken Phlox Pro, sitenizdeki her bir pixel üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayan çok amaçlı bir WordPress teması. Phlox Pro,’nun 192 adet kullanıma hazır benzersiz şablonu sayesinde, kısa sürede etkileyici siteler hazırlanabiliyor.

OHIO – WordPress Teması

OHIO - WordPress Teması
Pingdom Hız Skoru: 82/100 Yüklenme Süresi: 879 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 75 (masaüstü), 36 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A % 92, Yslow C % 76

***Ölçümler Ohio’nun Coming Soon demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Ohio, modern ve fonksiyonel bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her özelliğe sahip, özenle hazırlanmış çok amaçlı bir WordPress teması. WPBakery Sayfa Oluşturucu (eski adıyla Visual Composer), ACF Pro, 28 demo ve 326 hazır kısa kod ve widget içeren Ohio; Tinder, EA, Amazon, Spotify, Linkedin gibi isimlerin dikkatini çeken ve geliştirici ödülleri alan bir ekibin ayak seslerinden biri.

Özet

Tema sadece sitenizin estetik görünümünü değil, işlevselliğini etkilediğinden, SEO’suyla yakından alakalı olduğundan ve doğru temayı seçmek ileride zaman kaybetmenizi önleyeceğinden binlerce tema içinde siteniz için en iyisini bulabilmeniz sandığınızdan daha önemlidir.

Karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli unsur, temanızın işinize yaramayan her işlevinin, mevcut kaynakları tüketmekle sonuçlanacağıdır. En İyi WordPress Temaları araştırmalarında bunu hatırlamanız dileklerimizle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir