WordPress Web Sitenize WhatsApp Entegresi için En İyi 10 Eklenti

WordPress Web Sitenize WhatsApp Entegresi için En İyi 10 Eklenti

Bugün kendi alanlarında devleşen iki büyük ismin gücünü birleştirmek isteyenler için WordPress Web Sitenize WhatsApp Entegresi için En İyi 10 Eklenti listemizle karşınızdayız. Aylık 2 milyar aktif kullanıcısı ile en popüler küresel mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı, dünyadaki tüm web sitelerinin %43.0’ü tarafından kullanılan en popüler CMS’e entegre etmek; bugünlerde kullanıcı deneyimini ve dönüşümleri iyileştirmeyi hedefleyenlerin can simitlerinden.

WordPress Web Sitesine WhatsApp Nasıl Entegre Edilir?

SMS’e alternatif olarak geliştirilen ancak metin, fotoğraf, video, belge ve konum gibi verilerin gönderilip alınmasını sağlayarak ve sesli / görüntülü aramaları destekleyerek işlevselliğini genişleten WhatsApp, eklentiler yoluyla web sitelerine entegre edilebiliyor.

WhatsApp’ı web sitenize entegre edebileceğiniz WordPress’in son sürümleriyle tamamen uyumlu, ücretsiz, çok sayıda WordPress eklentisi bulmak mümkün. Bunun için;

  1. WordPress kontrol panelindeki Eklentiler sekmesine gidin.
  2. Yeni Ekle’ye tıklayın.
  3. Arama çubuğuna WhatsApp yazın.
  4. Listelenenlerden istediğiniz eklentiyi seçin ve Şimdi Kur’a tıklayın.
WordPress Web Sitesine WhatsApp Nasıl Entegre Edilir?

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, WordPress kontrol panelindeki sol menüden ayarlar seçeneği altında bulunan eklentinizi seçip ihtiyacınıza göre gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. WhatsApp Business numarası ve bir karşılama mesajı girebilir, masaüstü ve cep telefonları için farklı stiller seçebilir ve harekete geçirici bir mesaj ekleyebilirsiniz.

WordPress için WhatsApp Eklentilerini Neden Kullanmalısınız?

WhatsApp’ı WordPress web sitenize entegre etmenin en büyük avantajı çok geniş bir kullanıcı tabanına sahip olması. WhatsApp; hiç masraf yapmadan uluslararası görüşmelere olanak tanıması, kullanım kolaylığı, bireyler ve gruplarla çeşitli medya dosyalarını paylaşmayı basitleştirmesi ve tüm özelliklerini ücretsiz sunması gibi artılarla hemen hemen her yaş grubundan kalabalık kitlelerin her gün kullandığı güçlü bir yazılım olmayı başarmış durumda.

Telefon, e-posta, ticket, sms gibi iletişim kurulabilecek çok sayıda bileşene rağmen WhatsApp’ı web sitenizin bir parçası haline getirmenizin önerilme nedeni; bugün dijital dünyadaki pek çok şeyin sebebiyle aynı; hız!

İnsanlar WhatsApp’ı, e-postanın aksine uzun yanıt süreleri ile ilişkilendirmiyor. Web sitenizde ürün sayfanıza ayrıntılı göz atacak zamanları olmayanlar için WhatsApp üzerinden ürünlerle ilgili sorular sorabilmek ve anında yanıt alabilmek müşteriler açısından paha biçilmez.

Üstelik web sitelerindeki WhatsApp butonu müşterilerin herhangi bir iletişim formu doldurmadan veya siteye kaydolmadan anında markayla iletişim kurmasını sağlamakla kalmıyor, potansiyel müşterilerinize anında en iyi teklifleri gönderebilmenize, marka sadakatini artırmanıza hatta trafiğinizi ikiye katlamanıza olanak tanıyor.

Dahası WhatsApp insanların her gün yakınlarıyla konuşmak için kullandığı bir uygulama olduğundan işinizi bu ortama dahil etmek müşterinizle daha özel hissedeceği bir iletişim kurmanızı da kolaylaştırıyor.

1. Join.Chat

Join.Chat, Katıl.Sohbet, WhatsApp'ı WordPress'e entegre etmek
Beş dakikadan daha kısa bir sürede, kod gerekmeksizin, ücretsiz olarak etkinleştirilebilen bu güçlü yazılım; müşterilerle kurulan iletişimde görüntülü arama, belge, ses, fotoğraf gönderme özellikleri arayanların gözdesi.

Join.Chat, web sitenizde ziyaretçilerinizin favori uygulamaları aracılığıyla sohbet etmenize olanak tanıyan ücretsiz bir WordPress eklentisi. Web sitenizin altına, potansiyel müşterilerinizin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştıran bir kayan buton ekleyen Join.Chat, yaklaşık 570.000 web sitesinde aktif kullanımda olan en popüler WordPress eklentileri arasında yer alıyor.

Sadece WhatsApp ile değil Telegram, Facebook Messenger gibi diğer uygulamalarla da uyumlu olan Join.Chat, gereken bileşeni ihtiyaç duyduğunda yüklediğinden oldukça hafif ve hızlı.

Ücretsiz sürüm, işletmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz özelliklerin çoğuna sahip, daha fazla kanal ekleme, destek aracıları, sohbet penceresinde zengin içerik gibi özellikler istiyorsanız, yıllık abonelikler şeklinde satılan ve 14 günlük para iade garantisi sunan premium sürümünü satın almanız gerekiyor. Premium sürüm, her kullanıcının ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı etkinleştirilebilen bir dizi eklenti içeriyor. Lisansı yenilemezseniz Joinchat çalışmayı durdurmuyor ancak aktif abonelik olmadığı sürece güncellemeler, güvenlik düzeltmeleri ve destek gibi servislerden yararlanamıyorsunuz.

Ücretsiz versiyon için ihtiyaç anında dokümantasyon desteğini veya birçok kullanıcının sorularını, hatalarını veya iyileştirme önerilerini paylaştığı resmi WordPress destek forumunu kullanabilirsiniz. Premium kullanıcılar için WhatsApp, Telegram ve Facebook Messenger gibi anlık mesajlaşma kanalları ve ticket desteği mevcut. Joinchat’ten en iyi şekilde yararlanmak için “Black Friday Kampanyalarında WhatsApp Kullanımı” gibi püf noktaları ve yaratıcı çözümler içeren Join.Chat blog ‘a göz atmanızı öneririz.

2. WordPress WhatsApp Support

WordPress WhatsApp Support, web sitesine whatsapp ekleme
WordPress WhatsApp Support; açılır pencere konumunu değiştirebileceğiniz ve özel hoş geldiniz mesajı ekleyebileceğiniz 8 farklı şablon sunuyor.

WordPress WhatsApp Support, sitenizdeki ziyaretçilerin doğrudan destek sorumlunuzla iletişim kurmasını sağlayan basit ve güçlü bir araç. Tıklandığında, kullanıcıyı eğer bir mobil cihazdaysa WhatsApp uygulamasına, masaüstü cihazdaysa WhatsApp Web’deki hesaba götüren eklenti, çoklu kişi desteği sunuyor. Tümüyle özelleştirilebilir olması, günlere göre programlamaya olanak tanıması ve WooCommerce ürün sorgusu gibi detaylarla fark yaratan eklenti, GDPR uyumlu.

WordPress WhatsApp Support; sesli otomatik açılır pencere, canlı destek butonu için kısa kod oluşturucu, mobil cihazlarda / masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda etkinleştirme ya da devre dışı bırakma seçeneği, sayfalara, slug’lara göre filtreleme dahil pek çok özelliğe sahip.

3. Chat Button by GetButton.io

WhatsApp chat butonu eklentisi, Chat Button by GetButton.io
Sadece WordPress’e değil Joomla ve Shopify’a da widget eklemenize olanak tanıyan GetButton’un pro sürümü; 1, 2, 3 yıllık ya da yaşam boyu lisans gibi seçeneklere sahip.

Popüler mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla web sitesi ziyaretçileriyle sohbet edilmesini sağlayan GetButton, üç basit adımda ücretsiz bir buton eklemenize olanak tanıyor. Messenger, WhatsApp, Contact Form, Viber, Snapchat, LINE, Telegram, Vkontakte, SMS (mobil), Slack, Instagram, Skype, LinkedIn, Twitter, Google Haritalar, Waze ve TikTok gibi platformlar üzerinden ziyaretçilerinizle görüşmeniz için tasarlanan yazılım, butonları özelleştirmenizi de kolaylaştırıyor.

Google Analytics’te tıklamaları izleme, konum ve boyut ayarı, canlı önizleme, tebrik mesajı, hem masaüstü hem mobil için DisplayEverywhere özelliği sunan eklentinin WordPress resmi eklenti sayfasında aktif kurulum sayısı 50 000’i aşıyor.

4. WP WhatsApp Button

WordPress'e WhatsApp Eklemek, WP WhatsApp Button
Hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlar ile uyumlu olan eklenti, binlerce kullanıcıya sahip

WP WhatsApp Button, WordPress web sitenizde WhatsApp aracılığıyla sohbet ekranı oluşturmanıza olanak tanıyan kullanıcı dostu bir WordPress eklentisi.

WP WhatsApp Button; buton metni etkinleştirme / devre dışı bırakma, renk özelleştirme, araç ipucunu etkinleştirme / devre dışı bırakma, 8 farklı buton pozisyonu, menüye WhatsApp butonu ekleme gibi yapılandırma seçenekleri sunuyor.

18 farklı şablona sahip olan eklenti, herhangi bir cihaz, tarayıcı ve WordPress teması ile uyumlu çalışacak şekilde tasarlanmış. Ancak Envato Market’te son güncellenme tarihi 13 Nisan 2021 göründüğünden karar vermeden önce son aylardaki inceleme ve yorumları okumanızı tavsiye ederiz.

5. WhatsApp Click to Chat

WhatsApp chat eklentisi, WhatsApp Click to Chat
WhatsApp Click to Chat, zengin özelliklerine rağmen ön uçta çok hafif olması ile ön plana çıkıyor.

WhatsApp Click to Chat, 400.000’i aşan aktif kurulumla, temalarınıza uygun stili seçmenize olanak tanıyan bir WordPress chat eklentisi. Ekranın herhangi bir yerine buton / simge eklemenizi sağlayan WhatsApp Click to Chat, birçok çeviri eklentisi ile uyumlu.

Ayrıca gönderi türlerine ve kategori adına göre konum ve zamanlama seçeneği sunan animasyonlar, önceden tanımlanmış stiller eklemenize izin veren kısa kodlar, seçilen stili web sitenizin tema rengine göre özelleştirme gibi detaylarla dolu.

Google Analytics, Facebook Pixel, Google Ads Conversion ile tıklamaları takip etmenizi sağlaması, WooCommerce ürün sayfaları için özel ayarlar sunması, RTL uyumu, Zapier gibi entegrasyon, otomasyon araçlarını kullanarak diğer uygulamaları bağlayabiliyor olması gibi özellikleri yüz binlerce kişi tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden.

6. WP Sticky Button – Click to Chat

WP Sticky Button, Click to Chat, WhatsApp butonu ekleme
Hindistan’dan Okapi Technologies’in tasarladığı eklentinin WordPress resmi eklenti sayfasında aktif kurulum sayısı 10 000’i aşıyor.

WP Sticky Button, web sitenize bir WhatsApp butonu eklemenizi sağlayan oldukça basit bir eklenti. Çok fazla gelişmiş özelliği olmamasına rağmen sevilen eklenti, butonu özelleştirmenize olanak tanıyor. Buton konumunu, kenar boşluğunu, genişliğini ve yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz.

Ayrıca, simge türünü, boyutunu ve görüntüsünü değiştirmek mümkün. Buton konumunu mobil, masaüstü ve tablet için ayrı ayrı ayarlamanızı da sağlayan WP Sticky Button Click to Chat; ücretsiz.

7. Cresta Help Chat

Cresta Help Chat, web sitesinde WhatsApp üzerinden iletişim kurma
Cresta Help Chat ile buton rengini ve arka planını değiştirmek gibi detaylar sadece pro sürümle sağlanabiliyor.

Cresta Help Chat, sitenizde gezinenlerin tek bir tıklama ile WhatsApp üzerinden markanızla iletişim kurmasına izin veren ücretsiz versiyonu bulunan bir WordPress eklentisi. Bazı sayfalar ya da gönderiler için farklı WhatsApp numarası kullanmanızı destekleyen pro sürüm; konum seçenekleri, ikon animasyonu, araç ipucu metni ve tüm Cresta Project temaları için %20 indirim gibi avantajlar sunuyor.

8. WP Social Chat (Click To Chat App)

WP Social Chat, Click To Chat App
Kaç adet web sitesi için kullanılacağı kriterine göre Personal (1 web sitesi), Agency (5 web sitesi) ve Developer (Sınırsız web sitesi) adında 3 paketle satışta olan eklentinin ücretsiz versiyonuna tahmin edeceğiniz üzere renk, ikon, arayüz özelleştirme ve destek gibi özellikler dahil değil.

Sitenizde birden fazla ekip üyesi hesabıyla destek sunmanıza ve chat kutusunda her temsilci için önceden ayarlanmış bir karşılama mesajı oluşturmanıza olanak tanıyan WP Social Chat, ziyaretçilerinizin kullandıkları cihaza bağlı olarak tek tıklamayla WhatsApp Web veya WhatsApp uygulamasına yönlendirilmelerini sağlıyor.

WhatsApp butonu için 40’tan fazla özel simge arasından seçim yapmanızı sağlayan WP Social Chat; WPML ve GDPR uyumu, butonu belirli bir saate göre, belirli gönderilerde, kategorilerde veya sayfalarda gösterebilme seçeneği gibi detaylar içeriyor.

9. WP Chat App

WP Chat App, WhatsApp Business üzerinden anında bildirim almak
Yeniden hedefleme için daha zengin bir müşteri tabanı edinmenize ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olan popüler chat eklentileri arasında yer alan WP Chat App; müşterilerinizin sohbet etmek istediği destek ekibini seçmesine olanak tanıyor.

7/24 hızlı destek sunan WP Chat App, fonksiyonel bileşenleriyle en popüler sohbet eklentilerinden biri olduğunu kanıtlıyor. WooCommerce sayfalarına özel WhatsApp widget’ı sunması, markanıza uygun sınırsız renk seçeneğine sahip olması gibi sevilen özellikler içeren WP Chat App’in kurulumu sadece 20 saniye sürüyor.

WhatsApp mobil uygulaması, WhatsApp Web, WhatsApp Destek

Arayüz (UI) ve kullanıcı deneyimi (UX) açısından iddialı olan eklentinin WordPress üzerinden yeni mesajlar geldiğinde WhatsApp mobil uygulaması ve WhatsApp Business üzerinden anında bildirim almanızı sağlamak dışında güçlü özellikleri de mevcut. Örneğin temsilci avatarı, ismi ve unvanının görüntülenmesini sağlayarak çevrimiçi mağazanız için bir tür destek masası işlevi görüyor. Bu da doğru uzmanla muhatap olan ziyaretçilerin kullanıcı deneyimini hem iyileştiriyor hem de kişiselleştiriyor. Çoklu dil desteği sunan eklenti, çalışma saatlerinizi ve ziyaretçinin ne kadar beklemesi gerektiğini de gösterebiliyor.

WP Chat App; etiket, kaydırma, açma modu, URL türü gibi WhatsApp öğelerinin görünümünü özelleştirme seçeneklerine sahip. Sadece alışveriş yapanların sorularını sormaları ve gerekli desteğe ulaşmaları için WooCommerce ürün sayfanıza, sepet sayfanıza veya diğer sayfalarınıza WhatsApp butonu eklemeniz için değil, butonun masaüstü, tablet ve mobil cihazlarda mükemmel şekilde çalışması için de özenle tasarlanmış.

10. Chaty

Chaty, WordPress Whatsapp İletişim Eklentisi
Neredeyse tüm WordPress eklentileriyle uyumlu olan Chaty, çeşitli tetikleyicilere ve hedefleme özelliklerine sahip.

Chaty, web sitesinde destek birimiyle de öne çıkmak isteyenlerin çok seveceği bir WhatsApp Chat eklentisi. Çoğu girişimci için en azından başlangıç aşamasında yeterli olan ücretsiz versiyona dahil olan özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • gömülü WhatsApp pop-up’ı ve iletişim formu
  • widget’ı mobil ve masaüstünde görüntüleme
  • 6 mevcut renk (ücretli planlarda sınırsız)
  • widget’ı sola veya sağa konumlandırma
  • özel harekete geçirici mesaj

Ücretli paketler için satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde sorunsuz %100 para iade garantisi sunan Chaty sadece WhatsApp için değil Facebook Messenger, Viber, Telegram dahil bir çok sohbet uygulaması için de etkinleştirilebiliyor.

Özet

Müşteri hizmetlerini geliştirmeyi hedefleyenlerin son zamanlardaki gözdesi; SMS ve e-postaya göre daha rahat iletişim kurma imkanı sunan WhatsApp’ın web sitelerine eklenmesi. Bu noktada büyük işlevsellik sunan WhatsApp chat eklentileri hem ekibin ürünler hakkında tavsiyede bulunmasına ve satış yapmasına olanak tanıyor hem de müşterilerden anında geri bildirim almayı kolaylaştırıyor.

WordPress Web Sitenize WhatsApp Entegresi için En İyi 10 Eklenti listemizin işinizi büyütmenize yardımcı olması dileklerimizle…