WordPress için En İyi Sosyal Medya Eklentileri

WordPress için En İyi Sosyal Medya Eklentileri

Bugün WordPress için en iyi sosyal medya eklentileri listemizi yeni bir kitleye ulaşmanın, müşterilerle etkileşim kurmanın, geri bildirimlerle güçlenerek sadakat oluşturmanın, trafiği ve takipçileri artırmanın amaçlandığı web siteleri için paylaşıyoruz!

1. Easy Social Share Buttons

Easy Social Share Buttons For WordPress
Sosyal medya paylaşımları için sayaçlar sunan bu güçlü eklenti sayesinde sosyal medya profillerinize bağlantı verebilir, blog gönderilerinizde paylaşılabilir alıntılar oluşturabilirsiniz.

Herkesin kolaylıkla yararlanabileceği eksiksiz bir sosyal medya eklentisi olan Easy Social Share Buttons, minimum kurulumla etkileyici sonuçlar elde etmek isteyenler için ideal bir yazılım.

Performans göz önünde bulundurularak ve web sitenizi yavaşlatmayacak şekilde tasarlanan eklenti tüm sosyal profillerinizin takip sayılarını görüntülemenizi sağlaması, kullanıma hazır tasarıma sahip “Abone Ol” formları gibi özelliklerin yanında ömür boyu lisans (son sürümü kullanmak için tekrar ödeme yapmanız gerekmez), birinci sınıf destek, özel WooCommerce entegrasyonu gibi artılar içeriyor.

Kinsta, Astra, Ostin, OverOps gibi isimlerin ve 600 000’den fazla web sitesinin tercihi olan eklenti; HTTPS’e geçiş ya da alan adını değiştirme gibi bir kalıcı bağlantı değişikliği sırasında kaybolmuş olabilecek önceki tüm sosyal paylaşım metriklerinizi otomatik olarak kurtarıyor.

İçeriğinizde yer alan paylaşılabilir alıntıların tweet’lenmesi için 5 tasarımdan dilediğinizi kullanabilir veya tasarım oluşturucu aracılığıyla kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Easy Social Share Buttons, sosyal medya etkileşimlerinizi izlemek, analiz etmek ve optimize etmek için de ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. Örneğin hangi tür içeriğin en iyi sonucu verdiğini görmeniz için sosyal analizleri ve ölçümleri görüntüleyebilir, buton yerleşiminizde A/B testleri yapabilirsiniz.

Dahil edilen farklı sohbet seçeneklerini kullanarak ziyaretçilerinizle kolay iletişim kurmanız için Facebook Messenger Canlı Sohbet, Skype Canlı Sohbet veya WhatsApp ve Viber için Click to chat’i kullanabileceğiniz eklenti, ek yapılandırma gerektirmeyen GDPR uyumuna da sahip: İzleyiciler kullanmıyor veya herhangi bir türde kişisel bilgi toplamıyor.

Piyasadaki en iyi sosyal paylaşım eklentisi ve en kapsamlı paket olan eklentinin modern kod yapısı; yalnızca web sitenizde kullandığınız ve etkinleştirdiğiniz özellikler için kod yüklemenizi sağlıyor. Hatta örneğin ana sayfayı devre dışı bırakırsanız eklenti oraya yüklenmiyor.

Easy Social Share Buttons; Mashable stili ve Upworthy stili sunarak bu tür web sitelerini taklit etmenize olanak tanıyor, görüntüleme sayacı, sosyal paylaşım analizleri ve subscriber booster, çok sayıda şablon, buton ve dikkat çekici animasyon ile birçok premium WordPress sosyal medya eklentisinden çok daha fazla özellik sunuyor.

2. Floating Social Media Icon

Floating Social Media Icon
Floating Social Media Icon, açılışta simgelerin sol üstten sağ alta uçmasını ve kullanıcı sayfayı kaydırsa bile orada kalmasını sağlıyor. Herhangi bir sayfada dilediğiniz yer, boyut ve stilde sosyal medya butonları gösterebiliyor.

Acurax Technologies’in tasarladığı Floating Social Media Icon, sosyal medya stratejilerinizden en iyi sonuçları alma gücü veren özelliklerle dolu bir WordPress eklentisi. Temel sürüm, 20’den fazla simge teması, simge animasyonu, widget desteği, kısa kod desteği, simge boyutunu ayarlama ve sürükle – bırak sıralama özellikleri içeriyor.

Sayfaların ve gönderilerin sosyal medya paylaşımı için optimize edilmiş başlık, açıklama ve görsel tanımlama seçeneği sunan eklentiyle paylaşım simgeleri de otomatik olarak sayfaya/gönderiye entegre edilebiliyor.

Social Media Power Addon, Acurax’ın temel sosyal medya eklentisinin gelişmiş, zengin özelliklere sahip sürümü. Social Media Power Addon eklentisi ile simgenin uçma animasyonunun nereden başlayacağını, nerede biteceğini, nerede kalacağını seçebilir, arka arkaya kaç simge gösterileceğini yapılandırabilir ve dizilimi dikey veya yatay hale getirebilirsiniz.

Eklenti, sınırsız sayıda özel simgeye sahip olmanızı yani istediğiniz sayıda simgeyi yüklemenizi ve bunları web sitenizin iç sayfaları dahil herhangi bir yere bağlayabilmenizi sağlıyor.

3. Social Share & Locker Pro

Social Share & Locker Pro, WordPress sosyal medya eklentisi
Social Share & Locker Pro, ziyaretçilerin siteden ayrılacağı anda “Share This Page” popup’ı göstermek gibi detaylarla dolu.

Social Share & Locker Pro, ziyaretçileri sayfanızı sosyal ağlarda paylaşma konusunda motive eden ve sosyal medyadan daha fazla viral trafik almanıza yardımcı olan bir WordPress sosyal medya eklentisi. Hazır şablonları, retina ready kalitesi, özel istekler için Theme Pack AddOn çözümü gibi artıların yanı sıra, sosyal medya hesaplarınızın bağlantılarıyla birlikte takipçi sayılarını da göstermenize olanak tanıyor.

Deneyimli bir ekibin tasarladığı eklenti, mobil için optimize edilmiş olması, istatistiklere genel bakış sunması, Visual Composer, BuddyPress ve Woocommere entegrasyonu, her URL için ilk/sahte sayı seçeneği ve toplam sayılar vitrini gibi özelliklere sahip.

Social Share & Locker Pro‘nun, paylaşım sonrası popup’ı, animasyonları, her bir sayfa için farklı düzenlemeler sağlaması ve before/after görünümü ile denemeye değer bir eklenti olduğunu söyleyebiliriz.

4. Mashshare

Mashshare
Mashshare; Google Analytics entegrasyonu sunan, tüm “Paylaş” butonlarına yapılan her bir tıklamayı takip etmenizi, saymanızı, gerçek zamanlı sayfa görüntüleme sayacı kullanmanızı sağlayan bir sosyal medya eklentisi.

Mashshare; Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağlardan WordPress sitesine inanılmaz miktarda trafik çekmek isteyenlere hitap eden, ziyaretçilerin harika içeriğinizi yaymak istemesini sağlayacak, kurulumu kolay, ücretsiz bir WordPress eklentisi.

Sayfa görüntülemelerini paylaşmanızı sağlayan ve Open Graph uygulamasıyla sosyal paylaşım optimizasyonu sunan eklentiye Twitter için kısa URL entegrasyonu dahil.

Mashshare; butonların hızlıca görüntülenmesi için yerleşik önbelleğe alma özelliğine sahip olan oldukça hızlı yüklenen, sitenizi yavaşlatmayacak bir eklenti.

Temel özelliklerin çoğunun ücretsiz olduğu eklentiyi, ekosistemindeki diğer eklentilerle geliştirmek mümkün.

Sahte paylaşım sayısı özelliği arayanları da memnun edecek olan eklenti, sosyal medya butonlarını web sitenizin herhangi bir yerine yerleştirmenize olanak tanıyan kısa kodlara sahip. Arka uç biraz kafa karıştırıcı görünse de yapılandırılacak çok sayıda ayar olması özelleştirme fırsatları açısından güzel.

5. Smash Balloon

Smash Balloon
Arama motorları, web sitenize düzenli olarak yeni içerik eklemenizi sevdiğinden Smash Ballon, sitenize alakalı dinamik içeriği otomatik olarak eklemenin kolay bir yolu.

Aralarında Coca Cola ve Indeed gibi ünlü isimlerin de yer aldığı 1,75 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Smash Balloon, Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube akışınızı web sitenize sorunsuz bir şekilde entegre etmenizi sağlıyor.

WordPress temanızdaki yazı tiplerinizi ve stillerinizi otomatik olarak kullanan eklenti, tüm kanallarınızı tek bir alanda birleştiren Social Wall eklentisini de içeriyor. Tonlarca yerleşik stil ve düzen seçeneğiyle, hızlı ve kolay özelleştirmelerin dahil olduğu eklenti; önbelleğe alma, feed yedekleme ve akıllı sorun raporlama uyarıları gibi gelişmiş özelliklere sahip.

Çoğu sosyal medya eklentisi, çok sayıda harici istekte bulunma ve optimize edilmemiş görseller yükleme nedeniyle web sitenizi yavaşlatabilir ancak Smash Balloon eklentileri, bu sorunu çözmek için minimum yükleme süreleri için tasarlanmış. Harici istekleri en aza indiren eklenti, görselleri yerel olarak optimize ediyor ve depoluyor bu da yıldırım hızında yükleme sürelerine ulaşmanızı sağlıyor.

Diğer eklentilerin aksine iframe kullanmayan Smash Ballon, bunun yerine, içeriği doğrudan web sayfanıza yerleştiriyor, bu da SEO sıralamalarınızı iyileştirmeye yardımcı olur.

Smash Balloon, ziyaretçilerin içeriğinizle etkileşim kurması, sizi sosyal medyadan takip etmesi ve dönüşümlerinizin artması için sosyal kanıttan yararlanmanızı kolaylaştırıyor. Shoppable feed’lerle satışları artırmanıza yardımcı oluyor. GDPR uyumuna sahip olan eklenti ziyaretçi onay verene kadar tüm üçüncü taraf istekleri engelliyor.

6. Social Warfare

Social Warfare
Social Warfare, Analytics aracılığıyla sosyal paylaşımlarınızın nasıl performans gösterdiğini takip edebilmeniz için, paylaşılan her bağlantıya otomatik olarak UTM takibi ekliyor.

Social Warfare, web sitenize dilediğiniz boyutta, özenli tasarımlarla sosyal paylaşım butonları eklemekle kalmayan, bunu yükleme sürenizi tehlikeye atmayacak şekilde yapan kullanıcı dostu bir WordPress sosyal medya eklentisi.

Profesyonel içerik oluşturucular olarak tüm ihtiyaçları karşılayan tek bir sosyal paylaşım eklentisi bulamadıkları için bu eklentiyi oluşturduklarını söyleyen Social Warfare ekibi, destek birimi konusunda da iddialı.

Social Warfare, paylaşım kurtarma özelliğiyle, alan adınızı değiştirirken veya SSL’e geçerken sosyal paylaşım sayılarınızı kaybetmenizi engelliyor. Analitik verilerle kullanıcılarınızın sosyal medyadaki içeriğinizle nasıl etkileşimde bulunduğunu anlamanızı sağlıyor.

5.000’den fazla stil kombinasyonuyla görünümleri özelleştirmenizi ve butonları markanızla kolaylıkla eşleştirmenizi sağlayan Socail Warfare, ziyaretçilerin paylaşımını kolaylaştıran, tweet atılabilir alıntılarla, tweet’lerinizde büyük resimli özet kartları görüntülemenizi sağlayan otomatik ekleme seçeneğiyle ve tweet sayıları dahil sosyal paylaşım sayılarını (kaç kişinin paylaştığını) görüntülemenizi sağlıyor ki bu daha fazla paylaşımı teşvik etmek için güçlü bir psikolojik araç olarak görülüyor.

En popüler blog gönderilerini, aldığı sosyal paylaşımların sayısına göre görüntüleyecek özel bir widget eklemek isteyenlerin de ilgisini çeken eklenti; sizin belirleyeceğiniz minimum sayıya ulaşılana kadar paylaşım sayılarını gizli tutabiliyor.

7. Revive Old Post

Revive Old Post
Revive Old Posts, WordPress web sitelerindeki içeriği sosyal medya platformlarında otomatik olarak paylaşarak web sitenizin trafiğini ve sosyal medya takipçilerinizi artırmaya yardımcı oluyor.

Revive Old Post, içeriğinizi sosyal ağların her birinde birden fazla hesapla paylaşmanıza olanak tanıyan güçlü bir WordPress sosyal medya eklentisi.

En popüler URL kısaltma servisleriyle çalışan ve Google Analytics Campaign Tracking ile entegre olan Revive Old Post, gönderilerinizin ne kadar popüler olduğunu görmenize ve sitenize sosyal medyadan akan trafiği izlemenize olanak tanıyor.

Revive Old Posts ile sosyal medya hesaplarınızda WordPress medya kütüphanenizden, WooCommerce veya Big Commerce ürünlerinizden, tariflerinizden veya projelerinizden gönderiler, sayfalar, resimler paylaşabilirsiniz.

Eklenti, hesap bazında paylaşım için hariç tutmak veya dahil etmek istediğiniz etiketler, kategoriler ve diğer WordPress sınıflandırmalarını ayarlamanıza olanak tanıyor.

Web sitenizin içeriğini belirli bir rotasyonda paylaşmanıza da olanak tanıyan Revive Old Posts’un gönderileri yayınla butonuna basar basmaz sosyal medya hesaplarınızda paylaşma özelliği daha sonraki bir tarihte yayınlanması planlanan WordPress gönderileri için de geçerli.

8. Novashare

Novashare
Masaüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına kadar tüm cihazlarda sorunsuz çalışan duyarlı yapısıyla Novashare, doğrudan eklentinin geliştiricilerinden hızlı destek almanızı sağlıyor.

Novashare, kullanıcı deneyimini engellemeden sosyal paylaşımlarınızı artırmanızı sağlayan ve Google Core Web Vitals gözetilerek performans odağıyla geliştirilen bir sosyal paylaşım eklentisi.

Sitenizde Twitter, Facebook, Pinterest, Reddit gibi hesaplarınızın tek bir alanda toplam paylaşım sayılarını görüntüleyebilmenizi sağlayan bu premium eklenti, arka uçta WordPress stilinden yararlanmanızı sağladığı için yeni bir kullanıcı arayüzü öğrenmek için zaman kaybı yaşamanızı önlüyor. Ayrıca UTM parametreleri ekleyip özelleştirebiliyor ve bağlantı kısaltmayı etkinleştirebiliyorsunuz. Sınırsız lisansı, WordPress çoklu site kurulumlarını destekliyor.

WordPress ile çalışma konusunda 19 yılı aşkın deneyime sahip olan ve WordPress blok düzenleyicisini çok seven Novashare ekibi eklentiyi, “tweet’lemek için tıkla” bloğu ve Twitter paylaşımlarını artırmak için alıntılar için kullanabileceğiniz kısa bir kod ile birlikte tasarlamış.

Komut dosyalarının çalışmamaları gereken yerde çalışmasını engelleme ve şişkinliği azaltmak için özel tablolar gibi özelliklere sahip eklenti, oldukça minimal ve hafif. Novashare WordPress eklentisi, ön uçta yalnızca 5 KB yer kaplıyor, üçüncü taraf kitaplıklar içermiyor, satır içi SVG simgeleri kullanmıyor.

Paylaşım sayıları umurunuzda değilse sayılar etkinleştirilmediğinde hiçbir API çağrısı yapılmıyor.

Novashare,, denenebilecek ücretsiz bir sürümü olmasa da önceliği basitlik ve performans olan web sitesi sahipleri için öneriliyor.

9. Nextend Social Login

Nextend Social Login
Ziyaretçilerin en sevdikleri sosyal hesaplar üzerinden kolaylıkla giriş yapması için tasarlanan Nextend, WordPress giriş formunuzda sosyal giriş butonlarını görüntülüyor.

Nextend Social Login, kullanıcılarınızın favori sosyal hesapları üzerinden giriş yapmalarını sağlayan basit, hızlı, işlevsel ve ücretsiz bir WordPress eklentisi.

Facebook, Google, Twitter, Amazon, Yahoo, Tiktok, Slack, Discord, Line, LinkedIn, GitHub dahil çok sayıda hesapla bağlanmayı kolaylaştıran eklenti ziyaretçilerinizin sosyal hesaplarıyla oturum açmak için kullanıcı adlarını kullanmak zorunda kalmalarını önlüyor.

Belirli roller için sosyal hesapla oturum açmayı yasaklayabilmenizi de sağlayan eklenti, giriş butonlarını, tam olarak görünmesini istediğiniz şekilde özelleştirmenize olanak tanıyor.

Etkileşimli çevrimiçi belgeler, eğitim videoları ve birinci sınıf desteği ile Nextend, tüm ayarları ekran görüntüleri ve örneklerle açıklayan detaylı dökümanlara sahip.

10. The Sumo Social Apps

The Sumo Social Apps
Sumo, web sitelerinin büyümesi için çeşitli araçlar oluşturan, bir milyondan fazla aboneye ulaşmayı başarmış güçlü bir marka.

Ücretsiz pazarlama araçları paketiyle blog ve e-ticaret dünyasında popülerlik kazanmış bir isim olan Sumo, pro sürümünde e-posta pazarlaması, işlevsel analizler ve mobil tercihler sunuyor.

Sayfa bazında hangi gün hangi paylaşım seçeneklerinin en etkili olduğunu optimize eden akıllı mod’a sahip eklenti, SMS ve WhatsApp paylaşım seçenekleriyle mobil ziyaretçilerinizin paylaşımda bulunmasında oldukça etkili.

UTM izleme ile Google Analytics’in, sosyal trafiğinizin hangi sosyal platformlardan geldiğini göstermesine olanak tanıyan Sumo, 7/24 destek sunuyor.

WordPress için Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi Nasıl Seçilir?

WordPress siteniz için sosyal medya paylaşım eklentisi seçmeden önce gönderilerinizin sosyal paylaşım ikonları gerektirdiğinden emin olmanız önerilir. Sosyal medya içeriğinizin web sitenize eklenmesini gerektirmiyorsa gerçekten bir sosyal medya eklentisine ihtiyacınız olmayabilir. Bir sosyal medya eklentisini hangi kriterleri göz önünde bulundurarak tercih edeceğinizi şu şekilde listeleyebiliriz:

1. SEO dostu olduğundan emin olun!

Her şeyden önce, performansı düşünmeniz gerekir çünkü çoğu durumda eklentilerin, ek kod yüklemeleri gerektiğinden, web sitenizin yükleme süresini etkileme olasılıkları söz konusudur.

2. İnceleme ve yorumları gözden geçirin!

Yükleyeceğiniz soyal medya eklentisi için sadece web sitesindekileri değil, Codecanyon ve inceleme sitelerindeki yorumları, tarihine dikkat ederek gözden geçirmeniz önerilir.

2. Eklentinin geliştiricileri düzenli olarak gelişim sağlıyor mu?

Belirli bir dönem çok sayıda kullanıcının tercihi olan, popülerliğini korumayı başarmış bir eklenti en iyiler listelerinde karşınıza çıksa da artık eskisi kadar düzenli güncelleştirmeler sağlamıyor olabilir. Marka farklı alanlarda gelişme fırsatı bulmuş ve söz konusu eklenti arka plana itilmiş olabilir.

3. Kurulum kolaylığı nasıl?

Bazı eklentilerin uzun, sıkıcı detaylarla yoran kurulumları kullanıcıları sıkabilir. Birçok eklenti için e-posta gönderdiğiniz taktirde kurulum desteği sunulmakta ya da direk destek ekibinden yardım alınabilmektedir. Kurulum konusunda; ödemelerin yinelendiği yıllık kurulum yerine tek seferlik ödeme yapılan bir eklentiyi seçip seçmediğinize de dikkat etmelisiniz.

4. Özelleştirme seçenekleri var mı?

Logonuz, renkleriniz, markanız, mottonuz ve yazı karakterinize kadar web sitenizin her detayıyla mükemmel bir şekilde eşleşmesi için tercih edeceğiniz sosyal medya eklentisinin ne derecede özelleştirme sunduğu, şablon ve ikon seçeneklerinin çeşitliliği göz önünde bulundurulmalıdır.

5. Müşteri desteği ne kadar iyi?

Bilindiği üzere çoğu eklenti için ücretsiz sürümde ya destek söz konusu değildir ya da temel önerilerden fazlasını alamayabilirsiniz, premium eklenti için ödeme yaptığınızda ise 7/24 destek sağlanır. Buna rağmen bir sorunla karşılaştığınızda direk geliştiricilerden destek almanızı sağlayan ya da her ticket için hızlıca çözüm sunan eklentiler de mevcuttur.

Özet

Herkesin dikkatini çekmeyi hak eden muhteşem içerikler oluşturmak için gerçekten çok çalışıyorsanız ziyaretçilerinizin içeriğinizi en sevdiği sosyal platformlarda paylaşmalarına yardımcı olacak eklentilerden yardım alabilirsiniz. WordPress için en iyi sosyal medya eklentileri listemizden ihtiyaçlarınıza en çok uyan çözümü bulmanız dileklerimizle…