WordPress Site Taşıma Eklentileri

WordPress Site Taşıma Eklentileri

Bugün manuel olarak site taşırken hatasız tamamlanması gereken aşamalarla uğraşmaktan kurtaran en iyi WordPress site taşıma eklentilerinden bahsediyoruz!

WordPress sitesini yeni bir hosting firmasına taşımaya çalışanlar, yerel bir sunucuda kurduğu web sitesini yayına almak isteyenler ya da müşterileri için site hazırlayan tasarımcılar… Web sitenizi taşıma sebebiniz ne olursa olsun, özellikle çok sayıda post ve görsel içeren WordPress sitelerini taşımak zaman kaybı, veri kaybı, kesinti yaşama olasılığı ve yüksek hata riski içerdiğinden son zamanların en popüler site taşıma eklentilerine göz atmanız işinizi kolaylaştırabilir.


 1-Migrate Guru

 Migrate Guru, WordPress Site Taşıma Eklentileri

2017’de piyasaya sürülen Migrate Guru; taşıma hızı konusunda iddialı, kullanımı kolay ve ücretsiz bir WordPress site taşıma eklentisi. Migrate Guru; tek tıklamayla site taşıma, multisite desteği, geçiş işlemi sırasında sıfır kesinti, gerçek zamanlı izleme ve ilerleme uyarıları gibi güzelliklerle dolu. Premium versiyonu olmayan Migrate Guru,  200 GB’a kadar olan her tür WordPress sitesi için uygun ve tüm web sunucularına uyumlu.

2-Duplicator

Duplicator, WordPress Taşıma Eklentisi

Duplicator, WordPress web sitelerini alan adları ya da hosting firmaları arasında taşımanızı, kopyalamanızı ve klonlamanızı sağlayan problemsiz ve kolaylıkla kullanabileceğiniz bir wordpress site kopyalama eklentisi.

Hem ücretsiz hem de premium versiyonu bulunan Duplicator ile sitenizi ya da sitenizin belirli bölümlerini manuel olarak yedekleyebilir, otomatik yedeklemeler zamanlayabilirsiniz. Alan adlarını değiştirip tüm URL’leri güncelleyebileceğiniz bir taşıma eklentisi olan Duplicator, çoklu site taşıma ve cPanel’e bağlantı gibi özelliklere de sahip.

Birçok WordPress taşıma eklentisinin aksine, Duplicator tüm site verilerinizi tek bir pakette birleştirebiliyor. Ayrıca; Dropbox, Google Drive, OneDrive veya Amazon S3’e yedekleme yapabiliyor. 

3-All-in-One WP Migration

All-in-One WP Migration, ücretsiz site taşıma eklentisi

Hareket halindeyken bile site taşıyabileceğiniz, teknik bilgi gerektirmeyen, kullanımı kolay, ücretsiz ve mobil dostu bir eklenti olan All-in-one WP Migration, Bypass özelliği sayesinde dosya boyutlandırma yapabilmesiyle ünlü.

Daha önce site taşıma yapmamış birinin bile sürükle bırak özelliği sayesinde  kolaylıkla sitesini taşıyabileceği bir WordPress site taşıma, eklentisi olan All-in-One WP Migration ile FTP, DropBox, OneDrive, Amazon S3 gibi platformlar üzerinde bulut depolama yapabilirsiniz.

Dahası eklenti, sitenizi taşıdıktan sonra veritabanındaki bozuk dosyaları ve bağlantıları onarmayı kolaylaştıran bul-değiştir özelliğine de sahip. Ancak eğer siteniz 512 MB’den büyükse ya da sitenizin yedeğini site dışı bir yere kaydetmek isterseniz, All-in-One WP Migration’ın premium sürümüne geçmeniz gerekiyor.

4-BackupBuddy

BackupBuddy  Wp taşıma eklentileri

Site taşıma amacıyla kullanılan BackupBuddy aslında yedekleme ve geri yükleme için tasarlanmış ücretli bir WordPress eklentisi. BackupBuddy ile birkaç tıklamada tüm siteyi yedekleyebilir, zamanlanmış otomatik site yedekleri alabilir ve özel ImportBuddy aracını kullanarak sitenizi geri yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, BackupBuddy yedeklerin depolanması için bulut hizmeti, anında e-posta bildirimleri ve güvenlik taraması gibi özelliklere de sahip. Bazı WordPress taşıma eklentilerinin aksine, BackupBuddy ile görseller, temalar, eklentiler, yazılar, dosyalar, sayfalar ve widgetlar gibi içeriğinize dair her şeyi yedekleyebiliyorsunuz. 

5-Super Backup & Clone

Super Backup Wp taşıma eklentisi

Super Backup & Clone, içe aktarma özelliği sayesinde yedeklemelerinizden herhangi birini yeni bir WordPress kurulumuna aktarmanızı sağlayan, yedekleme, klonlama, taşımaya dair 50’den fazla alternatife sahip ücretli bir eklenti.

Bir web sitesinin tamamını ya da bazı bölümlerini taşıma seçenekleri olan ve en iyi WordPress site taşıma eklentileri arasında yer alan Super Backup & Clone, çok sayıda siteyi de tek bir siteye taşımak gibi kendine özgü kolaylıklar sunuyor.

Ayrıca Super Backup & Clone otomatik site yedekleme, bulut senkronizasyonu, geri yükleme, düzenli e-posta bildirimleri, site taşımayı kolaylaştıran basitleştirilmiş göstergeler  ve tek tıklamayla restorasyon gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Sitenizi taşıdıktan sonra, diğer WordPress eklentileri ile sitenizi güçlendirmek isterseniz, En İyi WordPress Eklentileri adlı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Özet

Tüm veritabanını yedeklemek, içerikleri, dosyaları ve görselleri uygun dizin yapılarına kopyalamak, eklentileri ve temaları taşıyıp yeniden etkinleştirmek gibi detaylarla dolu site taşıma sürecinde, WordPress site taşıma eklentilerini kullanmanın; web sitesi sahiplerinin yükünü büyük oranda hafiflettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir