En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

Web siteniz için en mükemmel temayı bulmakta zorlanıyorsanız ve aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca tema kararsızlığınızı artırıyorsa çözüme çok yakınsınız. En iyi ücretsiz WordPress temaları listemizde hız testlerinden en yüksek puanları alan temalar sizi bekliyor!

1-Astra

2022'nin En İyi Ücretsiz WordPress Temaları, Astra

Astra, WordPress.org’da günlük 7 binleri bulan indirme sayılarına sahip, çok az yer kaplayan, hızlı bir WordPress teması. jQuery teknolojisiyle ilgili sorunları önleyen Vanilla JavaScript kullanılarak oluşturulan Astra ile sayfalarınız bir saniyenin yarısından daha kısa sürede yüklenebilir.

Astra’nın 50 KB’tan daha az kaynak gerektirmesi onu piyasadaki en hafif temalardan biri yapıyor.

Elementor, Beaver Builder, Gutenberg ve Brizy gibi çok kullanılan sayfa oluşturucularla uyumlu olacak şekilde tasarlanan Astra’nın bu oluşturuculara özel demoları bulunuyor. Bu; Astra ile hızlı bir şekilde web sitesi oluşturabileceğiniz ve sitenizi ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz anlamına geliyor.

Astra, hızlı wp temaları

Pingdom ve GTmetrix gibi hız testlerinde oldukça iyi puanlar ve sürelere ulaşan Astra WordPress.org’da 1 milyondan fazla aktif kuruluma ve binlerce 5 yıldızlı derecelendirmeye sahiptir.

2-Neve

2022'nin En İyi Ücretsiz WordPress Temaları, Neve
NEVE, PİYASAYA SÜRÜLDÜKTEN SADECE BİRKAÇ AY SONRA WORDPRESS.ORG’DAKİ POPÜLER SEKMESİNE GİRMEYİ VE BUGÜNE KADAR ORADA KALMAYI BAŞARAN MODERN BİR TEMA.

Mobil öncelikli bir tema olan Neve, güvenilir kodlama ve güncellemeleri ile ünlü ThemeIsle’nin en sevilen tasarımlarından. Yeni bir sitenin hızla yayına alınmasını kolaylaştıran çok çeşitli özelliklere ve araçlara sahip.

Neve, ücretsiz hızlı wordpress teması

Sunucu kaynaklarını zorlamayan ve bir saniyenin altında yüklenme hızı vadeden Neve ile her türden iş sitesi kurabilir, üstbilgi ve altbilgiyi değiştirebilir, her sayfanın düzenini ve genişliğini kontrol edebilir ve sürükle – bırak arayüzü kullanarak öğeleri dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

3-Hello Elementor

en hızlı wordpress temaları, elementor

Popüler bir sayfa oluşturucu olan Elementor’un hızlı ve çok yönlü teması; Hello, 1/4 saniyelik yüklenme hızına ve WordPress.org’da günlük 4000 civarında indirmeye sahip.

Yalnızca 6 KB kaynak gerektiren Hello’nun minimalist tasarımları, temiz arayüzü ve sayfa oluşturucusunun video modülleri, başlıklar, ayırıcılar, Google Haritalar ve portföyler gibi ögeler içermesi ön plana çıkan özelliklerinden.

WooCommerce, Yoast ve WPML gibi popüler eklentilerle uyumu ve RTL desteği de Hello’yu her türden siteyi uçurabilecek bir tema yapıyor. Sunucuya gönderilen minimum istek ile ziyaretçiler web sitenizi rekor hızda görüntüleyebiliyor.

4-GeneratePress

GeneratePress, hızlı wp teması

Yalnızca 7,5 kb sayfa boyutuna ve geniş takipçi kitlesine sahip GeneratePress, testlerde oldukça yüksek GTMetrix, Pingdom ve PageSpeed Insights puanları alan en iyi WordPress temalarından.

SEO için optimize edilmiş olması, hıza ve işlevselliğe odaklanması GeneratePress’in en iyi ücretsiz WordPress temaları içinde parlamasını sağlıyor. Dilerseniz GeneratePress Premium ile yüzlerce özelleştirme kontrolü, profesyonelce tasarlanmış başlangıç siteleri ve blok tabanlı tema oluşturmak mümkün.

Ücretsiz versiyonunun sunduğu seçeneklerin, Astra veya OceanWP’de bulunan özelliklere kıyasla daha az olduğunu ekleyelim. Ancak oldukça küçük dosya boyutuyla hız dünyasındaki başarısının yanı sıra, tipografiniz ve renkleriniz gibi ince ayrıntılara hakim olabileceğiniz genişletilmiş bir özelleştirme arayüzüne sahip olması çoğu işletme ve web sitesi sahibi için yeterli.

5-Customify

Customify, ücretsiz wp teması


Web sitenizin her ögesini özelleştirmeye yönelik ayarlar sunan Customify, hızlı performans isteyenlerin mutlaka şans vermesi gereken WordPress temalarından.

Piyasadaki en popüler sayfa oluşturuculardan Beaver Builder ve Elementor için hazırlanmış demoları da bulunan tema; kodla uğraşma ihtiyacını azaltıyor.

Altbilgi ve üstbilgi oluşturucuları sınırlama olmaksızın kullanılabiliyor. Tema; WooCommerce, OrbitFox, Yoast, BuddyPress ve bbPress gibi birçok popüler eklentiyle de uyumlu çalışıyor.

6-Twenty Twenty Two

WordPress’in en güncel varsayılan teması olan Twenty Twenty Two bilindiği üzere, WordPress 5.9’da sunulan Tam Site Düzenleme (Full Site Editing) özelliklerinden yararlanmak için oluşturuldu. Twenty Twenty-Two, WordPress tarihindeki ilk varsayılan blok teması. Etkileyici sayfa hızları sunabilmesi ve hem kişisel hem de profesyonel siteler oluşturmaya çalışanlar için en uygun seçeneklerden biri olması dışında temalara dair bilgi edinmek isterseniz, blogumuzu takip etmeyi unutmayın!

7-Zakra

ücretsiz wordpress teması, zakra

Çok amaçlı WordPress temaları arasında özellikler ve işlevsellik açısından en iyi temalardan biri; Zakra. 40’tan fazla demo içeren temanın hız testlerindeki 90’lı skorları; hızlı yükleme süreleri isteyen web sitesi sahiplerini cezbedecek düzeyde.

zakra, en hızlı wordpress teması
HER HANGİ BİR EKLENTİ KULLANILMADAN, “ZAKRATHEME.COM/DEMOS/SPEED-TEST” SAYFASIYLA YAPILAN ZAKRA’NIN HIZ TESTİ SONUÇLARI ÇARPICI!

Zakra’nın en sevilen özelliklerinden biri de ücretsiz olmasına rağmen sorularınıza yanıt alabileceğiniz bir müşteri temsilcisinin bulunması. Güvenlik ve SEO dostu özellikleri ise Zakra’nın rakipleri kadar güçlü bir seçenek olmasının en önemli sebeplerinden.

8-Responsive

Responsive, ücretsiz tema
HIZ TESTLERİNDE 90’LI SKORLARA ULAŞAN BİR BAŞKA ÜCRETSİZ WORDPRESS TEMASI: RESPONSIVE

Responsive, mobil cihazlarda oldukça başarılı, eklentilerle çakışmayan temiz kod yapısına sahip en sevilen ücretsiz WordPress temalarından biri.

Temayı, markanıza uyumlu bir web sitesi tasarlayacak şekilde özelleştirmeniz mümkün.

Tipografi seçenekleri, WooCommerce, Sensei, bbPress, BuddyPress gibi tüm popüler WordPress eklentileriyle ve Elementor, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi gibi popüler sayfa oluşturucularla uyumu; esnekliğinin göstergesi.

9-Sydney

ücretsiz tema, sydney
SYDNEY, YÜKSEK HIZLAR İÇİN ÖZENLE DÜZENLENMİŞ BİR DOSYA SİSTEMİ BULUNAN SAĞLAM BİR TEMA.

Kişisel web siteleri ve küçük işletme sahipleri için denemeye değer bir tema olarak nitelendirebileceğimiz Sydney hem freelance çalışanlar hem de işletmeler için uygun çözümler sunan, duyarlı ve çok amaçlı bir tema.

Elementor’un resmi olarak önerdiği temalar arasında yer alan Sydney, düzenli olarak güncellenen modern bir tasarıma ve web sitenizi sezgisel, eğlenceli hale getiren özelliklere sahip. Logo yüklemeleri, tam ekran kaydırıcı gibi geniş özelleştirme seçenekleri sunan Sydney, sorunsuz bir çeviri süreci sağlıyor.

10-OceanWP

hızlı ve ücretsiz wp teması, OceanWP
Freepik ve Falticon tarafından desteklenen Ocean WP ile artık milyonlarca görsel ve ikona ulaşmanız mümkün.

Binlerce geliştiricinin, web sitesi tasarımcısının, e-ticaret sitesi sahibinin favori tercihi olan ve birçok yönden Astra’ya benzeyen OceanWP’ye tüm “en iyi WordPress temaları” listelerinde rastlayabilirsiniz. OceanWP; SEO optimizasyonu, Astra kadar olmasa da en iyilere yaklaşan hızı ve yaratıcı demoları ile küçük işletmeler için ideal.

Minimalizm ve performansa odaklanan OceanWP, e-ticaret ile ilgili özellikler ve ayarlar söz konusu olduğunda WooCommerce mağazası açmayı planlayanları memnun edecek düzeyde tasarlanmış. Web sitenizi ileride e-ticaret sitesine dönüştürmek gibi bir niyetiniz varsa OceanWP, daha sonra tamamen yeni bir temaya geçmek zorunda kalmamanız için ideal bir seçim olabilir.

Özet

  • En en en hızlısı olsun derseniz; Neve, Astra ya da Hello’yu tercih edebilirsiniz ancak bu listedeki temaların hepsinin hız testlerinde 90’lı skorlara sahip olduğunu unutmayın.
  • Sitenizin tasarımına dair her küçük ayrıntıyı ayarlayıp özelleştirmek istiyorsanız Customify’ı seçebilirsiniz.
  • Birkaç tıklamayla kurabileceğiniz hazır tasarımlar sunan bir tema istiyorsanız Neve’yi deneyebilirsiniz.
  • Basit bir blog veya bir işletmeye ait sade, minimal tasarıma sahip bir site oluşturmak istiyorsanız Twenty Twenty Two ile başlayabilirsiniz.

Web sitesi maliyetlerini düşük tutması gereken küçük işletme sahipleri, freelance çalışanlar ve kişisel web siteleri için sıraladığımız en hızlı ve en iyi ücretsiz WordPress temaları arasından siteniz için en uygun olanı bulmanız dileklerimizle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir