Ücretsiz Domain Kayıt ve Transfer Fırsatı!

Ücretsiz Domain Kayıt ve Transfer Fırsatı!

Ücretsiz domain kayıt etmek ya da mevcut domain’i transfer etmek web projelerinin maliyetlerinde, önemli ölçüde avantaj sağlamaktadır. Yeni bir web sitesi açmak için yalnızca domain kaydetmek değil aynı zamanda bir hosting paketine ve SSL sertifikasına da ihtiyaç vardır. Özellikle düşük bütçeli projelerde yapılacak en küçük tasarruflar bile önem arz etmektedir.

Nasıl Ücretsiz Domain Kayıt Ederim?

Turhost.com üzerinden hosting paketi satın aldığınızda .COM ve .NET uzantılı domain’leri ücretsiz olarak kaydedebilir, mevcut alan adınızı ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz. Ücretsiz alan adı transferi ile alan adı tescil süresine ek olarak 1 yıl daha uzamış olur.

Yapmanız gereken Turhost Hosting paketlerinden birini seçmek ve yapılandırma sayfasında kayıt ya da transfer etmek istediğiniz domain’i belirtmeniz. Yapılandırma sayfasını geçtikten sonra ödemenizi yaparak hem hosting paketinizi hem de alan adınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek ücretsiz domain kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1- Turhost.com’a giriniz ve “Hosting” kategorisine tıklayınız.

2- İhtiyaçlarınıza en uygun hosting paketini seçiniz “Satın Al” butonuna tıklayınız. Ardından kayıt ya da transfer etmek istediğiniz alan adını yazınız ve “Domain Sorgula” butonuna tıklayınız.

NOT: Yeni bir alan adı tescil etmek istediğinizde “Kaydet ve Kullan” butonu çıkacaktır. Eğer mevcut domain’inizi transfer etmek istiyorsanız “Transfer Et ve Kullan” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

3- Son olarak sepet sayfası üzerinden ödemenizi yaparak, ücretsiz domain kayıt ve hosting satın alma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ödemelerinizi kredi kartı, havale, EFT yada Garanti Bankası “Fatura Ödeme İşlemleri” bölümünden yapabilirsiniz.

Siz de web projelerinizde maliyeti düşürmek için ücretsiz alan adı kampanyasından faydalanabilirsiniz. Turhost’un %100 SSD sunucu alt yapısına sahip, hızlı ve yüksek performanslı hosting paketlerini inceleyin.

NOT: Bireysel Mini ve Bireysel 3 Başlangıç paketlerinde yalnızca ücretsiz transfer kampanyası mevcuttur.

Twitter, Instagram ve Youtube gibi sosyal medya hesapları için de aradığınız domain’in müsait olup olmadığını gösteren domain sorgulama aracımızı denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir