Yeni 2022 Linux & WordPress Hosting Hizmetlerimiz!

Yeni 2022 Linux & Wordpress Hosting Hizmetlerimiz!
Türk hosting sektörünün lider firması Turhost’un, tüm değerli müşterilerine çok özel bir sürprizi var!

Türk hosting sektörünün lider firması Turhost’un, tüm değerli müşterilerine çok özel bir sürprizi var! En iyi hizmeti ve tüketici deneyimini sağlamak amacıyla, gelen talepleri de dikkate alarak 2022 için şekillendirdiğimiz hosting donanım ve yazılım altyapılarımızı devreye almış bulunuyoruz.

Yeni Cloudlinux 8 Pro işletim sisteminden, gelişmiş güvenlik özellikleri sunan Imunify 360’a kadar 2022 Linux Hosting altyapımızda yer alan en önemli yeniliklere hadi birlikte göz atalım!

Yeni Cloudlinux 8 Pro İşletim Sistemi

Yeni Cloudlinux 8 Pro İşletim Sistemi
Cloudlinux 8 Pro; WordPress kullanan web sitelerindeki performans darboğazları hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan PHP X-Ray’dan, merkezi izlemeye kadar çok önemli artılara sahip.

2022 Linux Hosting altyapımızda yer alan yeniliklerin ilki; 2021 model altyapılarımızda kullanmakta olduğumuz Cloudlinux 7 yerine çok daha gelişmiş bir işletim sistemi olan Cloudlinux 8 pro işletim sistemine geçiş yapmış olmamız.

Cloudlinux 8 Pro; sistem yöneticileri için gelişmiş otomasyon ve derinlemesine performans analizi araçları sunan son teknoloji bir işletim sistemi. Cloudlinux 8 Pro; WordPress kullanan web sitelerindeki performans darboğazları hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan PHP X-Ray’dan, merkezi izlemeye kadar çok önemli artılara sahip.

Uygulama performansınızı incelemek ve yavaşlık yaratan modüllerinizi bulabilmek amacıyla PHP X-Ray desteğinden yararlanmanız artık mümkün. Bu, WordPress veya başka bir uygulamanız için, sitenizi / uygulamanızı yavaşlatan unsurları bulabileceğiniz ve buna göre aksiyon alabileceğiniz anlamına geliyor.

Cloudlinux 8 Pro’nun bir diğer önemli artısı ise merkezi izleme. Bu özellik; sistem yöneticilerinin sunucu performansını, donanım sıcaklığını, kullanıcı sayısını, Apache bağlantılarını, MySQL bağlantılarını ve kullanıcı başına tüketilen kaynakları (CPU, RAM, İşlemler, IO, MySQL CPU ve IO) kolaylıkla izlemesini sağlıyor.

Cloudlinux 8 Pro aşırı miktarda CPU, bellek veya disk kaynağı kullanımının kontrol altına alınmasına yardımcı oluyor. Böylelikle tüm sunucuların izlenmesini, her birinin üzerindeki yükün belirlenmesini ve en fazla yükü oluşturan kullanıcıların tespitini kolaylaştırıyor.

Söz konusu yenilik gelişmiş yeni nesil Linux Kernel ile işlem hızlarında dramatik bir artış sağlamamıza yol açmış durumda. Ayrıca gelişmiş NVME disk scheduling algoritmaları ile disk erişimleri çok daha hızlı.

Cloudlinux 8 Pro işletim sistemimizin tamamen lisanslı orijinal ürün olduğunun da altını çizmek istiyoruz.

Firmamızın kullanmakta olduğu tüm yazılımlar orijinal lisanslanmış ürünlerdir. Veri güvenliğiniz ve prestijiniz için kaçak ve kırılmış lisanslı hosting hizmetlerini tavsiye etmemekteyiz.

Orijinal olmayan Cloudlinux ve Imunify 360 kurulumlarının müşteri web siteleri için büyük güvenlik açıklarına ve prestij kaybına sebep olabileceği unutulmamalıdır.

Imunify 360 ile Gelişmiş Virüs ve Truva Atı Koruması

Imunify 360 Gelişmiş Virüs ve Truva Atı Koruması
Imunify 360, gelişmiş IPS korumasını en düşük false positive oranlarıyla gerçekleştirmektedir.

Imunify360, Linux web sunucuları için tasarlanmış kapsamlı bir güvenlik platformudur. Proaktif gerçek zamanlı web sitesi korumasını ve web sunucusu güvenliği için antivirüs ve WAF’a ek olarak son derece özel ve entegre bileşenleri kullanır. Proaktif Savunma, herhangi bir kötü amaçlı kod veya komut dosyası yürütülmeden önce kötü amaçlı yazılımın durdurulması anlamına gelir.

Imunify360; İzinsiz Girişi Önleme ve Algılama Sistemi, Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, Gerçek Zamanlı Antivirüs koruması, Ağ Güvenlik Duvarı ve Yama Yönetimi bileşenlerini birleştirir.

Böylelikle barındırdığımız web sitelerinin yeni ve orijinal bir şekilde lisanslandırılmış Imunify 360 sayesinde; gelişmiş veri ele geçirme saldırılarına ve kötü amaçlı yazılım bulaşmalarına karşı ekstra koruma altına alınması sağlanmıştır.

Titizlikle üzerine durduğumuz orijinal lisans kullanımı; Imunify 360’ta tüm saldırı veritabanlarının güncel bir şekilde yüklenmesi ve anlık koruma sağlanması açısından son derece önemlidir. Imunify 360, gelişmiş IPS korumasını en düşük false positive oranlarıyla gerçekleştirmektedir.

Yeni Kurumsal Acronis Bulut Yedekleme Hizmeti

Ödüllü veri koruma çözümleri geliştiren Acronis, Fortune 1000 şirketlerinin tamamının güvenini kazanmıştır.

Bilindiği üzere bulut yedekleme; dosyaların, uygulamaların, vm veya sunucuların uzak bir bilgi işlem kaynakları ağında yer alan kopyalarına internet üzerinden erişilmesini içerir.

Bulut yedeklemede ödüllü lider Acronis, günümüzün mevcut olan en iyi yedekleme çözümlerinden biridir. Mükemmel donanım ve yazılım desteği, fidye yazılımı koruması ve anında geri yükleme gibi özelliklere sahiptir.

Yeni Kurumsal Acronis Bulut Yedekleme hizmetimiz; işletmeler ve kurumsal organizasyonlar için özel olarak tasarlanmıştır. Halihazırda sunucu hizmetlerimizde yer almakta olan bu hizmeti, artık hosting müşterilerimize de sunabilmenin gururunu yaşamaktayız.

Opsiyonel olarak sunduğumuz Acronis Bulut Yedekleme hizmeti verilerinizin günlük, 3 günlük ve haftalık olarak farklı depolama cihazlarına yedeklenmesini ve veri güvenliğinin sağlanmasını kapsar. Size özel MySQL pluginler sayesinde MySQL veritabanı yedekleriniz bütünlüğü bozulmadan ve veritabanınız hizmet sırasında kapatılmadan yedeklenmiş olur. Ayrıca müşterilerimiz, yeni sunacağımız panel sayesinde artık kendi yedeklerini de yönetebilecek ve diledikleri tarihten geri dönüş gerçekleştirebilecektir.

Disk görüntüleme, veri yedekleme, güvenlik ve siber koruma araçlarının tek bir çözümde birleşimine sahip olmak isteyenlerin Acronis Nedir? adlı yazımızı okumasını öneririz.

Yeni cPanel Yazılım Lisanslamaları

Sunucuları ve siteleri dakikalar içinde kolaylıkla yapılandırma, izleme ve koruma konusunda popülerliği elinden bırakmayan cPanel; en sezgisel ve en güvenilir sunucu ve site yönetimi platformudur.

Zengin özellik seti ile cPanel’in otomatik platformu, işinizi büyütmenize odaklanmanızı sağlar. İster tek başına çalışan bir tasarımcı veya geliştirici olun, ister küçük bir işletme sahibi, bu kapsamlı platform daha ilk günden işe hazır olmanız için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçlara sahiptir.

Yeni cPanel Yazılım Lisanslamaları

Yeni cPanel Lisans anlaşmaları ile Turhost; müşterilerine orijinal ve güvenlik sorunu bulunmayan cPanel hosting hizmetini vermeyi sürdürmektedir. Ayrıca yeni sunucularımızda cPanel’le gelen en son yenilikleri de uygulama fırsatımız olmuştur. Sizlerin de cPanel ile birlikte gelen Jupiter temasını beğeneceğinizi düşünüyoruz.

LiteSpeed 6.0 ile Daha Hızlı Web Siteleri

Web sunucuları tarafında yıllardır kullanmakta olduğumuz orijinal lisanslı LiteSpeed hizmetimizde bu yıl LiteSpeed v6.0’ya geçiş yapıyoruz. Bu önemli güncelleme; performans, güvenlik ve Apache uyumluluğu açısından ciddi kazanımlar sağlamakta.

LiteSpeed ekibi ile yapmış olduğumuz görüşmeler sayesinde çok özel optimizasyonları da 2022 altyapımızda değerli müşterilerimize sunuyoruz.

LiteSpeed 6.0 ile Daha Hızlı Web Siteleri

Bunun yanında HTTP/3 desteği, Asenkron ModSecurity desteği ile daha hızlı saldırı önleme özelliği, SSL ve HTTP/2 protokollerinde ek optimizasyon ve hızlandırmalar gibi diğer yeni bileşenler de sistemlerimize dahil edilmiş durumda.

Yeni MySQL 8.0 ve PHP 8.0 Destekleri

MySQL 8.0 ve PHP 8.0 de çıtayı yükseltmekten vazgeçmediğimiz yeniliklerimiz arasında. Dahası her iki uygulama sunucusu için müşterilerimize özel ek optimizasyon çalışmaları gerçekleştirmiş bulunuyoruz. PHP 8.0 ile birlikte önceki versiyonlar (PHP 7.x , PHP 5.x) için de desteğimiz mevcut.

MySQL 8.0’e eklenen özelliklerin başında performans optimizasyonları yer alıyor, böylece cok daha hızlı yazma okuma SQL sorguları gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca MySQL’e artık veritabanı nesneleri hakkında bilgi depolayan bir işlemsel veri sözlüğü eklendi. Önceki MySQL sürümlerinde, sözlük verileri meta veri dosyalarında ve işlemsel olmayan tablolarda depolanıyordu.

Bir diğer MySQL 8.0 yeniliği olan Atomik DDL; bir DDL işlemiyle ilişkili veri sözlüğü güncellemelerini, depolama motoru işlemlerini ve ikili günlük yazma işlemlerini tek bir atomik işlemde birleştirmekte.

Ek olarak yeni bir MySQL sürümünün yüklenmesinden sonra, sunucu artık bir sonraki başlatmada gerekli tüm yükseltme görevlerini otomatik olarak gerçekleştirebilir, mysql_upgrade’yi çağıran DBA’ya bağımlı değildir. Sunucu yardım tablolarının içeriğini de günceller. Yeni bir –upgrade server seçeneği, sunucunun otomatik veri sözlüğü ve sunucu yükseltme işlemlerini nasıl gerçekleştirdiği üzerinde denetim sağlar.

Ayrıca güvenliği artırmak ve hesap yönetiminde daha fazla DBA esnekliği sağlamak gibi çok sayıda geliştirme yeni versiyonda mevcuttur.

PHP 8.0 ise PHP dilinin daha iyi performans, daha iyi sözdizimi ve geliştirilmiş type güvenliği içeren önemli bir güncellemesidir. Adlandırılmış bağımsız değişkenler (named arguments), birleşim türleri (union types), öznitelikler, constructor property promosyonu, eşleşme ifadesi (match expression), nullsafe operatörü, JIT ve type sisteminde, hata işlemede ve tutarlılık gibi alanlarda birçok yeni özellik ve iyileştirmeler içermektedir.

Yeni Kurumsal NVMe Depolama Altyapıları

Gecikmeye duyarlı, gerçek zamanlı analitik ve işlem odaklı veritabanları gibi teknolojilerin önümüzdeki birkaç yıl içinde hızla büyümesi muhtemeldir. Kuruluşlar mevcut performans gereksinimlerini karşılamak için tamamen flash dizilere güvenirken, bu sistemlerin sınırlamaları NVMe’yi veri depolamada bir sonraki devrim haline getirecektir.

Daha fazla depolama verimi ve daha düşük gecikme süresi sunan NVMe; yüksek performanslı bir yazılım arabirimidir. NVMe, geleneksel flash tabanlı altyapının gecikmesini önemli ölçüde azaltarak, kuruluşları yeni nesil iş yüklerinin aşırı taleplerini yönetecek şekilde destekler.

Kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz kurumsal NVMe depolama donanım yatırımları sayesinde müşterilerimizin hem veri güvenliği, hemde veri yazma okuma hızlarında Dünya standartlarının üzerinde bir kurumsal altyapı üzerinden hizmet alması hedeflenmiştir.

Hatırlatmak isteriz ki firmamız için NVMe demek, m.2 disklerde desktop bilgisayarlar için üretilmiş olan ve kapasitörsüz, veri güvenliği riski barındıran diskler demek değildir. Tam tersine kurumsal ölçekli, elektrik kesintilerinde veri kayıplarını önleyen kapasitörlere sahip, ultra yüksek performanslı ve wearing level sorunlarına karşı korumalı, daima aynı performansı veren altyapılar demektir.

Yeni 2. Nesil Xeon Gold R işlemcili Donanım Altyapıları

Bilindiği gibi Intel Xeon Gold işlemciler yüksek bellek hızları ve gelişmiş bellek kapasitesi desteğine sahiptir. Talepkâr ana akım veri merkezleri, çok bulutlu bilgi işlem, ağ ve depolama iş yükleri için optimize edilmişlerdir. Büyük veri tabanlarına, çok kullanıcılı uygulamalara ve sanallaştırmaya odaklananların gereksinimlerini rahatlıkla karşılayabilirler.

Her ne kadar 2022 yılının; 2021 yılı gibi zor geçeceğini düşünüyor olsak da birinci önceliğimiz müşterilerimizin Dünya standartları üzerinde hosting hizmeti almasını sağlamaktır. Bu amaçla yeni altyapılarımızda son teknoloji 2. Nesil Xeon Gold Refresh işlemcileri; hosting müşterilerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu hizmet sayesinde yazılım optimizasyonlarına ek olarak gelişmiş bir donanım performansı sağlanmaktadır.

Yeni %100 Yedekli Bulut Kümeleme Altyapısı

2022 Linux Hosting altyapımızda yer alan yeniliklerin bir diğeri yeni %100 yedekli bulut kümeleme altyapısı. Halihazırda bulut sunucu hizmetlerimizde sağlamakta olduğumuz yedekli cloud altyapımızın bir ikizini hosting müşterilerimiz için devreye alıyoruz.

Her bir hypervisor ve storage cihazının birbiri ile yedekli 40gbit fiber erişime sahip olduğu bu yapılandırmada müşterilerimiz artık %100 storage ve hypervisor yedekli bulut altyapılarımızın sağladığı daha güvenli ve daha hızlı hosting’in tadını çıkarabilir.

Bilgilendirme

Çeşitli platformlarda sektöre dair tavsiyeler sunmak adına yabancı hosting firmaları ile yapılan karşılaştırmaların gerçeği ne derece yansıttığı üzerinde iyi düşünülmelidir. Dünya çapında, büyük bir marka imajı yansıtsalar da yurt dışında hizmet veren yabancı hosting firmalarının bir çoğunun ne yazık ki eski donanım ve yazılımlarla, yerli hosting firmalarına göre daha düşük performanslı hosting hizmeti vermekte olduğunu biliyoruz.

Yakın bir zamanda, yurt dışından hizmet veren yabancı hosting firmalarının performanslarını Turhost ile karşılaştıran detaylı Benchmark ölçümlerimizi paylaşarak, müşterilerimizin gerçekçi karşılaştırmalar yapma fırsatını yakalamalarını sağlayacağız.

Özet

2021 yılının 3. ve 4. çeyreklerinde de gece gündüz çalışarak sizler için, size özel yeni altyapılarımızın yapılandırmalarını tamamlamış bulunuyoruz. En iyi donanımı, yazılımı ve optimizasyonları sunma amacıyla, tüm bu yenilikleri 2022 yılına girmeden yetiştirebilmiş olmak bizim için gurur verici.

Bilmenizi isteriz ki yeniliklerimiz ve en güncel teknolojileri titizlikle izleme odağımız burada bitmeyecek, önümüzdeki yıllarda da hem Linux Hosting hem de WordPress Hosting çözümleriyle büyümenize yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle siz değerli müşterilerimizin yeni yılını kutluyoruz, 2022 yılının 2021 yılından çok daha hayırlı geçmesini, sizlere sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyoruz.

Turhost Ailesi