Bulut Sunucuların Avantajları Nelerdir?

Bulut Sunucuların Avantajları Nelerdir?

Son zamanların en popüler hosting çözümleri arasında yer alan bulut sunucuların avantajları ve Cloud hosting’in geleneksel sunuculardan farkları konularındaki açıklamalarımızla karşınızdayız!

Bulut Sunucu Nedir?

Bulut sunucu denen cloud server; birçok makinenin aynı anda hizmet verdiği bir havuza sahiptir.

Örneğin; bir veri merkezindeki tüm makinelerin aynı anda bir merkeze bağlı olduğunu düşünelim. 8 çekirdekli 100 makine aynı anda aktifken 800 çekirdek faal olacak ve bu çekirdeklerin her birisi diğerini destekleyebilecektir.

Yani herhangi bir sunucu biriminde bir aksaklık veya arıza olması durumunda, boştaki diğer çekirdekler ve sistem kaynakları devreye girebilecektir.

Cloud Sunucu sistemlerinde kesintisiz verimlilik söz konusudur. Bulut sunucular; güç kaybı, veri hattı veya bellek problemlerinden etkilenmezler.

Dedicated sunucu denen fiziksel sunucu kiraladığınızda, kullanmadığınız sistem kaynakları ve sisteme bağlı yazılımlar için de ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Ayrıca her bir sistem için özel olarak fiziksel kaynaklar rezerve edilip hazır tutulacağından, elektik maliyetleri de söz konusudur.

Bulut sunucu teknolojisi kullandığınız kadar kaynak için ödeme yapmanızı sağladığından oldukça ekonomiktir.

Turhost; en gelişmiş sistemleri kullanmasıyla tanınan nitelikli bir barındırma firmasıdır. Bulut sunucu sistemlerinde en yeni teknolojilere ulaşmak ve kaliteye uygun maliyetle sahip olmak için hosting planlarımızı inceleyebilir, sorularınız için destek ekibimizle görüşebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir